banner6

Depoya bilinçli olarak zarar verildi!

banner37

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Kumyalı köyüne 10 gündür su pompalanamadığını belirtti ve çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Depoya bilinçli olarak zarar verildi!
banner8

Ayşe BULUT

Kumyalı köyüne yaklaşık 10 gündür su verilemiyor. Köylüler, 10 gündür susuz.

Bölgedeki deponun solar sistemine ikinci kez bilinçli bir şekilde zarar verilmesi ve kabloların kesilmesi nedeniyle köye su pompalanamıyor.

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Kumyalı’daki Devlet Su İşleri’ne ait pompa istasyonuna giderek, burada basına açıklamalarda bulundu.

Sarıçizmeli, Devlet Su İşleri’ne ait pompa istasyonuna ikinci kez bilinçli olarak zarar verildiğini ve kablolarının kesilmesinden dolayı bölgeye su verilemediğini söyledi.

Arızanın giderilmesi için çalışıldığını, parçaların beklendiğini kaydeden Sarıçizmeli, “Sorunu gidermek için gerekli yerlerle sürekli temas halindeyiz ancak muhatap bulmak zor” dedi.

Sarıçizmeli, su sıkıntısının esas sorumlusunun Devlet Su İşleri olduğunu, belediyeyi bağlayan bir durum olmadığına da dikkat çekti.

banner134

Cemil Sarıçizmeli, köy muhtarının su sorununun belediyeden kaynaklanmadığını bilmesine rağmen, basına, belediyeyi zan altında bırakacak açıklamalar yapmasına da anlam veremediğini söyledi.

Sarıçizmeli, depolara bilinçli şekilde zarar verildiği gerekçesiyle polise giderek şikayette bulunduğunu da sözlerine ekledi.
 

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88