banner6

Deprem bölgesinde ilaçlar bir defaya mahsus reçetesiz alınabilecek

banner37

Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SGK'nin deprem bölgelerinde ikameti bulunan kişilerin bir defaya mahsus raporlu ilaçlarını ve tıbbi malzemelerini reçetesiz temin edebileceğini duyurdu.

Deprem bölgesinde ilaçlar bir defaya mahsus reçetesiz alınabilecek
banner150

banner150 banner150

Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, deprem bölgelerinde sağlık hizmeti, ilaç ve tıbbi malzemelerin temin edilmesinde mağduriyet yaşanmaması için aldığı tedbirleri duyurdu.

Afet bölgesinde ikameti bulunan Genel Sağlık Sigortası kapsamındaki kişilerin sağlık raporu karşılığı aldıkları ilaçlar ve tıbbi malzemeler bir defaya mahsus reçetesiz olarak temin edilebilecek.

MUAYENE KATILIM PAYLARI DAHA SONRA TAHSİL EDİLECEK

Ayrıca afet bölgesinde bulunan kurumların sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularına yapılan müracaatlarda muayene katılım payı muaf tutulacak. İlaç, reçete ve tıbbi malzeme katılım payları alınmayacak. Bakanlığın çalışması kapsamında 6 Şubat tarihi öncesinden kaynaklanan ve tahsil edilmemiş muayene katılım payları da daha sonra tahsil edilmek üzere ertelendi. Afet bölgesinde bulunan sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularında zorunlu IP uygulaması da kaldırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104