banner6

Dere ve deniz, lağım suyuyla kirlendi, şantiye mühürlendi

banner37

Dere ve deniz, lağım suyuyla  kirlendi, şantiye mühürlendi
banner151 banner143

PROJE VAR, KAYNAK YOK… İskele bölgesinde yaşanan lağım sorununun önüne bir türlü geçilemiyor. İskele Belediyesi, dereye ve oradan da denize lağım suyu akıttığını tespit ettiği şantiyeyi mühürledi. İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, işletme tarafından dereye lağım suyu akıtıldığının tespit edildiğini ifade ederek, inşaatın şantiye, yemekhane ve tuvalet bölümlerinin mühürlendiğini ifade etti. Sadıkoğlu, İskele bölgesindeki lağım sorununun kanalizasyon sistemi eksikliğinden kaynaklandığını belirterek, konuyla ilgili 30 milyon Euro’luk bir projelerinin olduğunu ve kaynak arandığını belirtti.

Ahmet UÇAR

   İskele bölgesinde yaşanan lağım sorununun önüne bir türlü geçilemiyor. İskele Belediyesi tarafından inşaatlarda gerçekleştirilen denetimler sonucu dün dereye, oradan da denize lağım suyu akıttığının tespit edilmesi üzerine bir şantiye mühürlendi.

   KIBRIS’a konuşan İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, işletme tarafından dereye lağım suyu akıtıldığının tespit edildiğini ifade ederek, inşaatın şantiye, yemekhane ve tuvalet bölümlerinin mühürlendiğini ifade etti.

   Sadıkoğlu, İskele bölgesindeki lağım sorununun kanalizasyon sistemi eksikliğinden kaynaklandığını belirterek, konuyla ilgili 30 milyon Euro’luk projelerinin olduğunu ve kaynak arandığını vurguladı.

Şantiye mühürlendi

   İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, İskele bölgesindeki bir şantiyenin dereye lağım suyu akıttığı gerekçesiyle mühürlendiğini belirterek, aynı yerin daha önce de temel sağlık ekipleriyle birlikte denetlendiğini ve kişilerin uyarıldığını anımsattı.

   Rutin kontrolleri sırasında, dereye akıtılan lağım suyu anında, şantiyeye ait lojmanların da hijyenik olmadığının görüldüğünü kaydeden Sadıkoğlu, bunun üzerine yemekhanenin ve tuvaletlerin olduğu kısımların belediye ekipleri tarafından mühürlendiğini söyledi.

   Sadıkoğlu, derenin temizlenmesi için gereken adımların atıldığını dile getirerek, vidanjör gönderildiğini ve deredeki pis suların çekildiğini ifade etti.

   Derenin rehabilite edileceğine işaret eden Sadıkoğlu, ayrıca bölgedeki inşaatların da denetlenmekte olduğunu vurguladı.

  

30 milyon Euro’luk kanalizasyon projemiz var

   Sadıkoğlu, “Long Beach sahili” olarak adlandırılan bölgedeki kanalizasyon sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğine dikkat çekerek, konuyla ilgili çalışmalara başladıklarını anlattı.

   Kanalizasyon sistemiyle ilgili büyük bir projenin olduğunu, bu projenin birkaç gün içerisinde gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığını belirten Sadıkoğlu, yüksek maliyetli bir proje olduğunun altını çizdi.

   Sadıkoğlu, bu büyük çalışma için 30 milyon Euro’luk bir kaynağa ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, bunun için Avrupa Birliği’ne ve TC Yardım Heyeti’ne başvurduklarını ifade etti.

   Diğer bir seçenek olarak sistemin bölgedeki yatırımcılarla oluşturulmasının planlandığına işaret eden Sadıkoğlu, herkesin bu konuda elini taşın altına koyacağından şüphe duymadığını anlattı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104