banner6

Dere yatağında 'kesik insan bacağı' paniği

banner37

Lefkoşa Kabristanlığı’nın arka tarafında bulunan dere yatağında çalışma yapan bir kepçe operatörü, kesik bir bacak buldu. Bacağın ‘bir erkeğe mi yoksa kadına mı’ ait olduğu henüz anlaşılamazken, akıllara “Bu bacaktan geri kalanlar nerede?” sorusu geldi

Dere yatağında 'kesik insan bacağı' paniği
banner8

Mehmet KARA

Lefkoşa Mezarlığı’nın arka kısmında bulunan dere yatağında, dün akşamüzeri, kangrenleşen kesik bir bacak bulundu. Vücudun sağ tarafına ait olduğu düşünülen bacağın siyah bir poşet içinde bulunduğu ve içerisinde birkaç adet şırınganın da tespit edildiği öğrenildi.

Bulunan bacağın ‘bir erkeğe mi yoksa kadına mı’ ait olduğu ise anlaşılamazken, akıllara “Bu bacaktan

geri kalanlar nerde?” sorusu geldi.

Kepçe operatörünün ihbarıyla ortaya çıktı

Akıllara durgunluk veren olay, dün akşam saatlerinde bir kepçe operatörünün ihbarıyla ortaya çıktı.

Dere yatağı kenarında çalışma yaptığı esnada toprak altından çıkan ve yeni gömüldüğü düşünülen kesik bacağı gören operatör, durumu polis ekiplerine bildirdi.

banner134

İhbar üzerine dakikalar içinde olay yerine giden polis ekipleri, olay mahallinde incelemelerde bulundu.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekipleri ile Olay Yeri İnceleme uzmanları, hiçbir detayı atlamamak için olay mahallinde titiz bir inceleme yaptı.

Poşet içinde bulundu

Vücudun sağ kısmına ait olduğu düşünülen bacak, siyah bir poşet içinde bulundu, içerisinden de bir kaç adet şırınga da çıktı.

Bölgeye atılmış başka vücut parçalarının olup olmadığını araştıran ekipler, çevrede kazı çalışması yaparak uzun süre inceleme yaptı.

Bulunan bacağın ‘bir erkeğe mi yoksa kadına mı’ ait olduğu ise henüz anlaşılamadı.

Kesik bacak, inceleme için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Bacağın burada Adli Tıp’çılar tarafından inceleneceği bildirildi.

Soruşturmasını çok yönlü sürdüren polis ekipleri, söz konusu bacağın akıbetinin ne olduğunu bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 08:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104