Dere yatağının içi su değil çöple dolu!

banner37

Doğancı’daki dere yatağının içine ve etrafına, moloz, evsel atık, hayvan leşleri ve zirai ilaç şişeleri atılıyor

Dere yatağının içi  su değil çöple dolu!
banner90
banner99

ÇEVRE DÜŞMANLARI DURDURULAMIYOR…

Bölgedeki yeraltı su kaynaklarını besleyen gölet ve barajlara su taşıyan Doğancı’daki dere ne yazık ki, yine çevre düşmanlarınca çöplüğe çevrildi. Derenin içerisine, etrafına gelişigüzel atılan moloz, evsel atık, hayvan leşleri ve zirai ilaç şişeleri, bir yandan doğayı ve çevreyi kirletirken, öte yandan insan sağlığını da ciddi şekilde tehdit ediyor.

Güren TİLKİ

   Ülkemizi, çevremizi, doğayı temiz tutmayı bir türlü başaramıyoruz. Sorumsuzca hareket eden çevre düşmanları ne yazık ki kendi keyifleri ve rahatları için, ellerindeki çöp ve atıkları yasal çöplük alanlara değil, gelişi güzel bir şekilde doğaya atmakta bir sakınca görmüyor.

   Uyarılara, ikazlara, kirlettikleri yerler defalarca temizlenmesine rağmen çevre düşmanları bunlardan ders alıp utanacağına, doğayı ve çevreyi kirletip, insan ve diğer canlıların sağlıklarıyla oynamaya devam ediyor.

   Doğancı’da bulunan ve bölgedeki yeraltı su kaynaklarını besleyen gölet ve barajlara su taşıyan dere yine çevre düşmanlarının işgaline uğradı.

banner134
   Kim ya da kim oldukları tespit edilemeyen bazı sorumsuz kişiler Doğancı’daki derenin etrafını ve çevresini yine çöplerle doldurdu.

   Derenin etrafı, moloz, evsel atıklar, eski eşya gibi çöplerin yanında hayvan leşleri ve zirai ilaç şişeleriyle kaplandı.

   Hayvan leşlerinden yayılan kötü koku ve leşlerden havalanan sineklerden bölgede durulmazken, sorumsuzca atılan zirai ilaç şişelerindeki kalıntılar da toprağa, suya ve havaya karışarak hem insan hem de diğer canlıların sağlığını tehdit ediyor.


  

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2020, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75