Dereceleriyle gururlandılar, burslarıyla onurlandılar

banner37

Ülke genelinde yapılan tüm özel okul burs ve sıralama sınavlarında dereceye giren Artı Eğitim Merkezi öğrencileri, mutluluklarını aileleri ve öğretmenleriyle paylaştı.

Dereceleriyle gururlandılar,  burslarıyla onurlandılar
banner87

Mustafa ÖZYAĞCI

Ülke genelinde 5’inci sınıf öğrencilere yönelik yapılan tüm özel okul burs ve sıralama sınavlarında dereceye giren Artı Eğitim Merkezi öğrencileri, mutluluklarını aileleri ve öğretmenleriyle paylaştı.

Kurulduğu günden bu yana ilkokul öğrencilerine yönelik eğitim çalışmalarıyla sektörün bilinen kurumlarından biri olana Artı Eğitim Merkezi, ülke genelinde çeşitli tarihlerde yapılan tüm özel okul burs ve sıralama sınavlarında dereceye yaparak burs almaya hak kazanan 36 öğrencisinin başarılarının haklı gururunu yaşadı.

Artı Eğitim Merkezi öğrencileri Mustafa Tayfunoğlu, Batu Baturay, Miray Ertuğ, Kaynak Ege Karasel, Ela Özder, Emre Çulluoğlu, Meliha Çeliktaş, Kayra Soykara, Ahmet Davutoğlu, Akile Soğancı ve Selin Çeki Dr. Suat Günsel Bursu; Duru Çolak ve Defne Özsergen ise Yakın Doğu Üniversitesi’nden yüzde yüz burs aldı.

Levent Koleji’nin burs sınavların Selin Çeki yüzde yüz; Simay Vechi ve Meliha Çeliktaş yüzde 50; Kayra Sinan Karayeğen, Sevil Bahçeci, Lara Soyel ve İbrahim Emir Emirsoyu ise yüzde 25 eğitim bursu aldı.

TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nin burs sınavlarında ise Cemaliye Polatcan, Eldemzeki Zekican, Enver Öztoprak ve Eylül İşcan yüzde yüz; Efe Erkurt, Cansın Akın ve Nisan Senova yüzde 75; Yaz Taner Etkin, Zehra Farisoğlu ve Emete Şeref yüzde 50; Berke Kaan Baysan ve Uğurkan Efe Yalçınkaya ise yüzde 25 burs aldı.

Kaynak Ege Karasel, Ali Kırmızı, Ceren Yılmaz ve Alp Emre Acar ise Doğa Koleji’nin yüzde 100 burs aldı.

 

Artı Eğitim Merkezi’nde başarı gösteren diğer öğrenciler şöyle:

Hakan Ersan, Doran Aydınlık ve Öykü Kaya yüzde 50 burs; Irmak Teksu, Nehir Teksu, Halime Kahraman, Saniye Aleyna Yağız, Aras Karakılıç ve Utku Ümiter yüzde 25 burs; Alara Zaimoğlu, Gaye İmge Çavdar, İzlem Zeki, Efe Kaner, Ceren Arktaş, Elçim Ünüvardır, İrem Çetiner, İlker Sabancı ve Tan Yılmaz Tozan ise yüzde 15 burs aldı.

 

“Özel burslar hedeflerimiz arasındadır”

Yapılan burs ve sıralama sınavlarında öğrencilerin göstermiş olduğu yüksek başarıyı KIBRIS’a anlatan, Artı Eğitim Merkezi Direktörü Havva Şeniz, ülke genelinde her zaman yapılan ve son zamanlarda artan döviz kurundan dolayı daha da önem kazanan özel okullara ait burs ve sıralama sınavlarının dershaneleri tarafından hedef alınan sınavlar arasında olduğunu söyledi.

Şeniz, “2012 yılından bu yana yapılan devlet koleji giriş sınavları yanında özel okullara ait burs ve sıralama sınavlarında da çeşitli derecelerle bizleri sevindiren öğrencilerimiz, bu yıl da müthiş bir başarı örneği sergiledi. Öğrencilerimiz büyük başarının sonucunda tüm okulların bursluluk derecelerini topladı. Onların bu başarısını taçlandırmak, kendilerini ve ailelerini gelecek hafta yapılacak KGS – 2 sınavına motive etmek için bu haklı gururu tüm halkımızla paylaşmak istedik. Öğrencilerimizin gösterdikleri bu üstün performanslarında katkıları bulunan tüm dershane öğrencilerimize, personelimize, okullarındaki öğretmenlerine, idarecilerine ve en önemlisi fedakâr ailelerine teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin bu güzel ve anlamlı başarılarından dolayı kutlar, ömür boyu başarılarının devam etmesini istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER