Derinya eylemi fiyaskoyla neticelendi

banner37

Sınır kapılarının açılmasına karşı olan yaklaşık 20 kişilik Kıbrıslı Rum grup, dün akşam Derinya Kapısı’nın güney kısmında eylem gerçekleştirdi, görüntü almaya çalışan basın mensuplarına tepki gösterdi.

Derinya eylemi fiyaskoyla neticelendi
banner90
banner8

Ahmet İLKTAÇ

Sınır kapılarının açılmasına karşı olan yaklaşık 20 kişilik Kıbrıslı Rum grup, dün akşam 18.00 ile 19.00 saatleri arasında Derinya Sınır Kapısı’nın güney kısmında “sınır kapılarını kapatma eylemi” gerçekleştirdi. Eyleme bazı ELAM üyelerinin yanı sıra 8 Ağustos 1996 tarihinde Derinya’da sınır olaylarında hayatını kaybeden Solomos Solomou’nun ailesi de katıldı.

Eylem sırasında protestocu Rumlar, Türk araçlarına herhangi bir müdahalede bulunmazken, Rum plakalı araçlara kuzeye geçmemeleri yönünde telkinde bulundular. Bazı Rum araçlarının bu telkinlere uyup geri döndükleri gözlemlenirken bazı Rum araçların ise telkinlere aldırış etmeyip kuzeye geçtikleri görüldü.

banner134
Eylemin, daha önceden 3 saat sürecek diye açıklanmasına rağmen az katılım olması nedeniyle sadece 1 saat sürmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

 

Basına müdahale etmeye çalıştılar

Kıbrıs Rum polisinin geniş güvenlik önlemleri aldığı Derinya Kapısı’nda, protesto gösterisinden görüntü almaya çalışan basın mensuplarına ELAM üyesi oldukları öğrenilen 3 kişi tepki gösterdi.

Kıbrıslı Türk basın mensuplarına Rumca ve İngilizce olarak tepki gösteren 3 protestocu, BRT kameramanından çektiği görüntüleri kendilerine göstermesini de istedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 09:00
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75