banner6

Derya: Emek koymaya devam edeceğim

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nde Enerji Anlaşması’nın yankıları devam ediyor. Geçtiğimiz gün Meclis’te Enerji Anlaşması’na onay çıkmasıyla istifasını açıklayan Hasan Ulaş Altıok’un ardından Doğuş Derya’nın da Merkez Yönetim Kurulu’ndan istifa ettiği öğrenildi.

Derya: Emek koymaya devam edeceğim
banner150 banner151 banner143

Enerji Anlaşması’nda Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin Meclis’te evet oyu kullanmasının ardından istifasını açıklayan Hasan Ulaş Altıok’a Doğuş Derya da katıldı.

Meclis’te Enerji Anlaşması’na “hayır” oyu veren tek CTP’li vekil olan Doğuş Derya’nın, MYK’dan istifasını Parti Başkanı Tufan Erhürman’a sunduğu öğrenildi.

Altıok Parti Meclisi'nden istifa etti

Bu arada Hasan Ulaş Altıok'un geçtiğimiz gün Merkez Yönetim Kurulu'ndan istifa etmesinin ardından Parti Meclisi'nden de istifa ettiği öğrenildi. 

Süreç nasıl işleyecek?

Yaşanan istifaların ardından Merkez Yönetim Kurulu'na yeni görevlendirmeleri Parti Meclisi yapacak.

"Muhatap Parti Merkezi"

Doğuş Derya kişisel Sosyal Medya hesabından MYK'dan istifasıyla ilgili açıklama yaptı. 

Açıklama şöyle:  

Sayın başkan Tufan Erhürman az önce basına açıklamış olduğu için birçok gazeteci arkadaş haklı olarak telefon ve mesaj yolu ile bilgi almak istiyor. Bu yüzdendir ki, herkese tek tek cevap vermek yerine, yine Sayın Erhürman ile istişare ederek ve onun bilgisi dâhilinde bu açıklamayı yapıyorum. 

15 Ocak 2017 tarihinde yapılan MYK toplantımızda istifa ettiğimi sözlü olarak MYK’daki arkadaşlarıma iletmiş, bunun ardından 16 Ocak’ta da istifamı yazılı olarak genel sekretere göndermiştim. Bu istifanın Başkan tarafından kamuoyuna deklere edilmesinden önce bir açıklama yapmamın doğru olmadığı kanaatinde olduğum için gerekli açıklamayı önce Sayın Başkan’ın yapmasını bekledim. İstifa gerekçelerimi oldukça detaylı olduğu için ve bu gerekçelerin muhatabı sadece parti merkezimiz olduğu için burada açıklamayacağım. 

Bilinmesini isterim ki, Kıbrıs Sorunu açısından oldukça önemli bir aşamadan geçtiğimiz şu süreçte başta CTP’li yol arkadaşlarım olmak üzere, yüreği barış ve federal çözüm için çarpan her bireyin birlik ve dayanışma içerisinde sürece katkı koyması gerektiğine inanmaktayım. Bu bilinç ve farkındalıkla federal çözümün başat güçlerinden biri olan CTP’nin mücadelesine zarar verecek herhangi bir spekülasyona izin vermeyecek, barış, adalet, demokrasi, emek, eşitlik ve haysiyet mücadelesi içinde emek koymaya devam edeceğim.

Başta UBP-DP hükümetinin toplumumuza verdiği korkunç hasarlar olmak üzere, toplumsal irademizi yok sayan birçok iç ve dış siyasal faktör önümüzde dururken, hepimize düşen görevin “magazinel” tartışmalar yerine, toplumumuzu her geçen gün daha da güçsüzleştiren haksız siyasetlere ve pratiklere karşı mücadele etmek olduğuna inanıyorum. Bu yüzdendir ki, toplumumuzun hak ve çıkarları için CTP içinde yürüttüğüm diğer görevlere devam ederken, MYK’da yer alacak yeni arkadaşlara da elimden gelen katkıyı sonuna dek yapmaya devam edeceğimi kamuoyunun bilgisine sunarım.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2017, 13:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110