Destek değil, köstek oluyorlar

banner37

Yedidalga’daki Heaven Surf House İşletmecisi ve Heaven Sörf Derneği Başkanı Uğur Sayılır, bölgenin tanıtımında önemli rol oynayan uçurtma sörfüne yetkililerin gereken önemi vermediğini söyledi ve şikayet etti

banner87
Destek değil, köstek oluyorlar
banner90
banner99

“SPORCULAR İÇİN CİDDİ TEHLİKE”… Yedidalga’daki Heaven Surf House İşletmecisi ve Heaven Sörf Derneği Başkanı Uğur Sayılır, dünyadan ve ülkenin dört bir yanından turistlerin akın ettiği sahil şeridinin son üç yıldır belediye ve kaymakamlık tarafından yapılan yanlış çalışmalar nedeniyle kullanılamaz hale geldiğini iddia etti. Sayılır, sahil şeridine dökülen kayaların denize giriş çıkışı zorlaştırmakla birlikte deniz sporcularının da herhangi bir olumsuz durumda denizden çıkışını engellediğini ifade etti.

“SÖZLEŞME YENİLENMİYOR”… Uğur Sayılır, kendi imkânları ile işletmesini yenilemek istemesine rağmen yetkililerin sözleşmesini yenilemediğini belirtti ve bunun da bölgede uçurtma sörfünün yapılmasını istemedikleri anlamına geldiğini ifade etti. Sayılır “Uçurtma sörfü bölgenin tanıtımı için önemli ve yapılmasına imkân sağlanmalı” dedi.

Güren TİLKİ


Yedidalga’daki Heaven Surf House İşletmecisi ve Heaven Sörf Derneği Başkanı Uğur Sayılır, bölgenin tanıtımında önemli rol oynayan uçurtma sörfüne yetkililerin gereken önemi vermediğini söyleyerek şikayet etti.


Yetkililerin bölgede uçurtma sörfünün yapılmasına destek değil köstek olduğunu söyleyen Sayılır, Lefke Belediyesi ve Lefke Kaymakamlığı tarafından yapılan yanlış çalışmalar nedeniyle sörfçülerin hayatının tehlikeye girdiğini iddia etti.


Sayılır, “yıllar önce yapılan yanlış çalışmalar nedeniyle uçurtma sörfünün yapıldığı deniz taşlarla doldu. Bu nedenle de birçok sörfçü yaralandı” dedi.


Uğur Sayılır ayrıca kendi imkânları ile işletmesini yenilemek istemesine rağmen yetkililerin sözleşmesini yenilemediğini belirtti ve bunun da bölgede uçurtma sörfünün yapılmasını istemediklerini anlamına geldiğini ifade etti.

“Denize dökülen taşlar sporcuların sağlığı için tehlikeli”


İşletme sahibi ve Heaven Sörf Derneği Başkanı Uğur Sayılır, dünyadan ve ülkenin dört bir yanından turistlerin akın ettiği sahil şeridinin son üç yıldır belediye ve kaymakamlık tarafından yapılan yanlış çalışmalar nedeniyle kullanılamaz hale geldiğini belirtti.


Sayılır, sahil şeridine dökülen kayaların denize giriş çıkışı zorlaştırmakla birlikte deniz sporcularının da herhangi bir olumsuz durumda denizden çıkışını engellediğini anlattı.


Yıllar önce seçim zamanında belediye tarafından dökülen asfalt yolun da fırtınalarla yıkılması sonucunda dökülen taşların deniz içerisinde olduğunu kaydeden Sayılır, “kayaların dökülmeye başlandığı 2017 yılından günümüze değin onlarca yerli veya yabancı sporcu yaralanmış, ayak ve el parmaklarında kırık ve çıkıklara olmuştur” dedi.

“Güvenlik değil, tehlike yaratacak”


Uçurtma sörfünün Yedidalga köyünün ve Lefke bölgesinin tanıtımında önemli bir rol oynadığını ifade eden Sayılır, ancak yetkililerin bu sporu engelleyecek adımlar attığını anlattı.


Sayılır, Lefke Belediyesi ve kaymakamlığı tarafından başlatılan kaya dökme işleminin yolun güvenliğini değil, sporcuların hayatının ve sağlığının tehlikeye girmesini sağlayacağını belirtti.

“Sözleşmemi yenilemiyorlar”


Uğur Sayılır 2018 yılında Heaven Surf House işletmesinin fırtınalar sebebi ile zarar gördüğünü ve bunun üzerine kendi imkanlarıyla işletmesini korumak için bazı çalışmalar yapmak istediğini anlattı.


Bu çalışmaları yapmak adına izin almak için ilgili mercilere yaptığı başvurulardan bir türlü olumlu cevap alamadığını ifade eden Sayılır şu şekilde konuştu:


“27 Ekim 2018 gecesi meydana gelen şiddetli fırtına sonucunda işletmem ciddi zarar gördü. Hatta ben de zarar gördüm. Dalgalar nedeniyle işletmenin camları kırıldı ve kırılan camlardan da sağ elimin bileği kesildi. Üç tendonum, atar damarım ve sinirlerim kesildi. Hayatım tehlikeye girdi.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75