banner6

Destek yarışında en karlı aday Papadopulos

banner37

Rum Başkanlık Sarayı’nın yeni sahibinin belirlenmesi için Ocak ve Şubat 2018’de iki tur halinde yapılacak başkanlık seçimlerinde yarışacak adaylardan, partilerin desteğini almada en başarılı olanının Nikolas Papadoulos olduğu haber verildi.

Destek yarışında en karlı aday Papadopulos
banner150 banner150 banner151 banner143

Fileleftheros Papadopulos’un, kendi partisi DİKO’nun dışında kendisini merkez diye adlandıran parti ve hareketlerin tamamının desteğini almayı başardığına, rakipleri Nikos Anastasiadis, Stavros Malas ve Yorgos Lillikas’ın ise “parti sınırlarını ve duvarları kaldırarak” halkın genelinden kabul görmeye yatırım yapmakta olduğunu yazdı.

ELAM’ın seçimlere kendi adayıyla katılma kararı aldığı ve adayını 22 Ekim Pazar günü belirleyeceği de haber verildi.

Alithia Dayanışma Hareketi’nin seçimlerde desteklenecek aday konusunda bölündüğünü, Hareketten çok sayıda üyenin Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastaiadis’in adaylığını açıkladığı cumartesi günkü toplantıya katılmasının Hareket Başkanı Eleni Theoharus ve çalışma arkadaşlarının canını sıktığını yazdı.

Hareket teşkilatlanma sorumlusu Panikos Kapsos Anastasiadis’in toplantısına gidenlerin EURO.KO kökenliler olduğunu, Hareket yetkilisi kimsenin o toplantıya gitmediğini açıkladı.

Bu arada, Fileleftheros, Rum Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Dimitris Dimitriu’nun, seçmen listesine kayıt yaptırmaları için 22 bin kişiye mektup gönderdiklerini, çağrıya şu ana kadar sadece 2 kişinin cevap verdiğini açıkladığını yazdı.

Dimitriu Rum Meclisi İçişleri Komitesi’nde dün yaptığı açıklamada 18-30 yaş grubunda seçmen  listesine kaydı olmayan toplam 400 bin kişi bulunduğunun altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 11:54
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110