Destekleyeceğimiz adaya parti meclisi karar verecek

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman resmi olmayan seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada, ikinci turda yarışacak olan adaylara başarılar diledi:

Destekleyeceğimiz adaya parti meclisi karar verecek
banner99

Eniz ORAKCIOĞLU

   Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman resmi olmayan seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından açıklama yaptı.

banner134
   Erhürman, ikinci turda yarışacak iki adayı tebrik etti ve her ne kadar da beklenen katılım olmasa da Kıbrıs Türk halkının iradesini ortaya koyduğunu belirtti.

   CTP’nin demokrasiye bağlı bir parti olduğunu söyleyen Erhürman, halkın iradesine de son derece saygılı olduklarını ifade etti.

   Erhürman şu şekilde konuştu:

   “CTP önümüzdeki 5 yıllık sürecin zorlu bir süreç olduğunun farkındadır. İçeride de dışarıda da çok büyük sorunlarla karşı karşıyayız. Parti olarak bu sorunlar karşısında halkımızı koruma çabasına sorumlulukla ciddiyetle davranma çabamıza devam edeceğiz. Bu dönemde de halkımızın bölünmesine parçalanmasına müsaade etmemek için halkımızı bütünleştirmek için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz. Tabii ki CTP parti içi demokrasinin işlediği 50 yaşında olan, kurumları olan ve kurumsal ciddiyeti olan bir partidir.

   Salı günü parti meclisimiz toplanacak, hem bu seçimin değerlendirmesi yapılacak, hem özeleştiri yapılacak, hem de ikinci turda ne yapacağımızla ilgili kararı da yetkili organımız olan parti meclisi verecek. Bunu da basınla paylaşacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75