banner6

Dev kapının altında kaldı

banner37

Gazimağusa Limanı’nın en fazla kullanılan ambarının dev demir kapısı gümrük muhafaza memuru Adil Elyeli’nin üstüne düştü.

Dev kapının altında kaldı
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa Limanı’ndan yıllardır devam eden alt yapı sorunları, dün yeniden hortladı.  Limanın en fazla kullanılan 9 numaralı ambarının dev demir kapısı, onu kapatmaya çalışan gümrük muhafaza memuru Adil Elyeli’nin üzerine devrildi.

Dev kapının altında kalan Adil Elyeli, limanda bulunan diğer görevliler tarafından güçlükle kapının altından kurtarıldı. Ambulansla Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Adil Elyeli, bir süre müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edildi. Yaşanan iş kazası ile ilgili olarak Gazimağusa polisi soruşturma başlattı.

Güç-Sen: “Uyarılarımızda maalesef yine haklı çıktık”

Konuyla ilgili açıklama yapan Gümrük Çalışanları Sendikası (Güç-Sen) Mali Sekreteri Hüseyin Müezzin, sendika olarak yıllardır Mağusa Limanı’ndaki alt yapı eksiklerini dile getirdiklerini ancak yetkililerin bu sorunlara kulaklarını tıkadıklarını söyledi.

Hüseyin Müezzin, devlet otoritesinin limanın özelleştirilmesine zemin hazırlayabilmek için Gazimağusa Limanı’nın işlevselliğini yitirmesi için ellerinden gelen çabayı yaptıklarını kaydetti.

Yaşanan olayla sendikalarının bir kez daha haklı olduğunun maalesef ortaya çıktığına değinen Müezzin, mesai arkadaşları Adil Elyeli’nin ciddi bir yara almadan kurtulmasının tek tesellileri olduğunu bildirdi.

Hüseyin Müezzin, bu olayın ucuz atlatılmasının, ileride daha kötü sonuçlar ortaya çıkmayacağını göstermediğini ifade etti.

Bu olaydan sorumlu kişilerin bin bir mazeretle kendilerini aklamaya çalışacaklarını anlatan Müezzin, bu olayı ve benzeri olayları sendika yönetim kurullarında görüşüp gerekli hukuki mücadeleyi başlatma düşüncesinde olduklarını açıkladı.

Hüseyin Müezzin, pazartesi gününden itibaren yeni eylem şekilleri ile seslerini yeni seçilmek isteyen siyasilere de duyuracaklarını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2017, 10:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104