Deviren, teminatla serbest

banner37

Yiğitler’de, hayvanlarına saldıran başıboş köpeklere, kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğu av tüfeği ile iki el ateş etmekten tutuklanan zanlı, dün mahkeme çıkarıldı

banner87
Deviren, teminatla serbest
banner90
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Yiğitler köyü yakınında, hayvanlarına saldıran başıboş köpeklere, kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğu silahla, iki el ateş etmek suretiyle, “meskun mahalde ateş etme” suçundan tutuklanan zanlı Süleyman Deviren, dün mahkeme çıkarıldı.

“Kanunsuz silah tasarrufu” ve “kanunsuz ateş etme” suçundan tutuklanan ve dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Süleyman Deviren, davaları görüşülünceye kadar teminata bağlandı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde, Yargıç Cenkay İnan huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoş Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mehmet Bayır’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis Bayır, zanlı Süleyman Deviren’in, 6 Temmuz tarihinde, saat 06.15 sularında, Yiğitler Köyü yakınındaki isimsiz umumi bir toprak yol içinde, yönetiminde bulundurduğu kendisine ait CE 342 plakalı Reno Toros marka salon araç içerisinde kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğu, adına kayıtlı çifte kırma av tüfeğiyle ateş ettiğini söyledi.

Bayır, zanlının, aynı silahla, yine kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğu iki adet canlı av tüfeği fişeğini, hayvanlarına saldırdığı gerekçesiyle başıboş köpeklere doğru iki el ateş etmek suretiyle meskun mahalde ateş etme suçunu işlediğini belirtti.

Polis memuru Bayır, zanlıya ait CE 342 plakalı araç, 4224 numaralı av tüfeği ve bir adet avcı marka boş 12’lik av tüfeği fişeğinin emare alındığını söyledi.

Tahkikatın tamamlandığını, zanlının KKTC vatandaşı ve iki çocuk babası olduğunu anlatan Bayır, davaları görüşülünceye kadar, uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın tamamlandığını, zanlının, tüm kimlik ve pasaport gibi evraklarına el konulması ile iki KKTC vatandaşı kişinin 30’ar bin TL teminat senedi imzalaması karşılığında, davaları görüşülünceye kadar serbest kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 08:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75