banner6

'Devlet beni kandırdı'

banner37

Kıbrıs Türk Hava Yolları'nın batışından sonra açık artırmayla satılan kamyonlardan birini alan Hayrullah Kurt, bu aracı üzerine kayıt edip kullanamıyor

'Devlet beni kandırdı'
banner151

Ahmet İLKTAÇ

Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) iflas etmesinin ardından 2014 yılında devlet tarafından açık artırma usulü satışa çıkarılan Ford marka kamyonlarından birini satın alan Hayrullah Kurt, söz konusu kamyonu üzerine kaydettirip kullanamıyor.

Kamyona açık artırmada 11 bin 500 TL, gümrük vergisi olarak da 2 bin 300 TL ödeme yapan Kurt, "satın alırken araca kayıt yapılamayacağı bana söylenmedi, bu nedenle devlet tarafından kandırılmış durumdayım" dedi.

Gazetemiz KIBRIS’a gelerek şikâyette bulunan Hayrullah Kurt, 26 Kasım 2014 tarihinde dönemin Başbakan Yardımcılığı Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı Resmi Kabz Memurluğu ve Mukayyitlik Dairesi tarafından açık artırmaya çıkarılan KTHY’nin Ford Kargo marka kamyonunu 11 bin 500 TL ödeyerek satın aldığını söyledi.

Daha sonra aracı üzerine kayıt yaptırmak için Gümrük Dairesi’ne de 2 bin 134 TL 40 kuruş ödediğini anlatan Kurt, aracı üzerine alabilmek için başvurduğunda evrakların noksan olduğu gerekçesiyle bu işlemi yaptıramadığını kaydetti.

Hayrettin Kurt, Araç Kayıt Dairesi’ne yaptığı başvuruda söz konusu araca asla kayıt yaptıramayacağını ve aracın yola çıkmasının sağlanamayacağını kendisine bildirdiklerini öne sürdü.

Açık artırmada söz konusu aracı satın aldığında kaydının yapılamayacağının kendisine söylenmediğini ifade eden Kurt, “eğer bu araç, kayıt olmayacak ve yola çıkma izni olmayacak idi ise, bana neden sattılar?” diye sordu.

Hayrullah Kurt, devletin kendisini kandırdığını iddia etti. Kurt, açık artırma sırasında aracın kayıtlı olmadığının söylendiğini, ancak “kayıt yapamazsın” denmediğini iddia etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 08:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110