Devlet, koçanlı araziyi başkasına verdi

banner37

Gemikonağı’nda Özgün Dostoğlu’na ait koçanlı arazi, devlet tarafından kırsal kesim arsası olarak başka bir kişiye verildi

Devlet, koçanlı araziyi başkasına verdi
banner90
banner8

Güren TİLKİ

 

Lefke ilçesine bağlı Gemikonağı bölgesinde Özgün Dostoğlu’na ait koçanlı arazi, devlet tarafından 1996 yılında kırsal kesim arsası olarak bir başkasına verildi.

banner134
Her iki mal sahibini de mağdur eden bu sorun, hükümet tarafından bir türlü çözülemiyor.

Özgün Dostoğlu, Gemikonağı’nda bulunan koçanlı arazisine yatırım yapmak için araziye bakmaya gittiğinde başka bir şahsın söz konusu yere yatırım yaptığını görünce şaşırdığını söyledi.

Yaptığı araştırma sonucunda koçanlı malının devlet tarafından bir başkasına kırsal kesim arsası olarak verildiğini öğrendiğini ifade eden Dostoğlu, söz konusu kişinin araziye 7 bin 500 sterlinlik yatırım yaptığını belirtti.

Dostoğlu, “Bu durumdan dolayı her ikimiz de mağdur olduk. Fakat gerekli mercilere yazılı veya sözlü olarak ulaşmamıza rağmen hiçbir sonuç elde edemedik. Bu durumu yetkililere anlatıp şu anda benim koçanlı malımın içine yatırım yapan vatandaşa verilmesini ve benim de onlardan başka bir arazi talep etmemize rağmen hiçbir yetkili bizlere yardımcı olmuyor. Yani bu durumdan ötürü ikimiz de bu araziden fayda sağlamıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75