Devlet, şehitlerine sahip çıkmıyor

banner37

Muratağa, Sandallar ve Atlılar Katliamı’nda annesini ve üç kardeşini şehit veren Hasan Muhtaroğlu, devletin kendisine şehit arazisi vermediğini iddia etti, bölgedeki şehitliklere de gereken önemin verilmediğini söyledi

banner87
Devlet, şehitlerine  sahip çıkmıyor
banner90
banner8

Erol KANLIADA

   Atlılar köyünde ikamet eden Hasan Muhtaroğlu, 14 Ağustos 1974 tarihinde yaşanan Muratağa, Sandallar ve Atlılar Katliamı’nda annesi ve üç kardeşini yitirdiğini, buna karşın devletin kendisine yaş haddinden dolayı şehit arazisi vermediğini iddia etti.

   1974’te yaşanan olayda, annesinin ve üç kardeşinin Rum askerlerine beyaz bayrakla teslim olduğunu ifade eden Muhtaroğlu, “Eli silah tutmayan ve tamamen masum olan annemi ve kardeşlerimi katlettiler, buna karşın hükümet bize yaş haddinden dolayı bir şehit arazisi bile vermedi, oysa Rumlar ailemi katlederken yaş haddine bakmadı” dedi.

   Muhtaroğlu, Muratağa, Sandallar ve Atlılar bölgesindeki çoğu vatandaşın ailesinde şehitler verdiğini ve kendisi gibi şehit arazisi alamadıklarını savundu.

   Öte yandan, Muratağa, Sandallar ve Atlılar bölgesindeki şehitliklerin bakımsız kaldığına dikkat çeken Muhtaroğlu, “Senede bir defa detaylı temizlik ve bakım yapılıyor, o da siyasilerin her 14 Ağustos’taki ziyaretinden önce yapılır, bu ayıptır ve günahtır” dedi.

   Muhtaroğlu, bir an önce bu duruma el atılması gerektiğini belirtirken, kendisine arazi verilmese bile şehitliklerin sürekli bakımlı olması için adım atılmasını rica etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75