Devlet tedbir almazken, biz nasıl alalım?

banner37

Ülke genelinde etkili olabilecek sağanak yağışlar öncesinde Meteoroloji Dairesi’nin vatandaşlara ‘tedbir alın’ şeklinde uyarıda bulunması, vatandaşların aklında soru işareti oluşturdu

Devlet tedbir almazken, biz nasıl alalım?
banner90
banner8

“DEVLET SORUMLULUK BİLİNCİNDEN YOKSUN”… Son günlerde bölgemizi etkisi altına alan sağanak yağışlar, vatandaşlar arasında ‘sel korkusuna’ neden oldu. Her yağmur sonrasında ‘Evimiz yine sular altında kalacak mı?’ endişesine kapılan vatandaşlar, Meteoroloji Dairesi’nin olası sağanak yağışlar öncesinde su baskınlarına karşı vatandaşlara ‘tedbir alın’ şeklindeki uyarısına tepki gösterdi. Vatandaşlar, gerek devlet, gerekse yerel yönetimlerin su baskınlarına karşı doğru dürüst önlem alamazken, bu tedbirlerin kendilerinden istenmesine tepki koydu. “Tedbiri devlet alması gerekirken, niye biz alıyoruz? Üstelik bu alacağımız tedbirler nedir, onu söylesinler” diyerek, devletin sorumluluk bilincinden yoksun olduğunu söyledi

“VATANDAŞLAR KUM TORBALARIYLA TEDBİR ALABİLİR”… Merkez Kaymakamı Ahmet Arslan, vatandaşların aşırı yağmur yağması halinde ‘olası’ bir sel felaketine karşı hazırlıklı olması gerektiğini belirtti. Arslan, evlerini daha önce su basan vatandaşların, evlerine suların hangi noktadan girdiğini tecrübe ettiklerine dikkat çekerek, vatandaşların özellikle de o noktalara ‘kum torbası’ yerleştirerek tedbir alabileceklerini bildirdi. Arslan, sel ihtimaline karşı kum torbası olmayan vatandaşların da gerek kaymakamlıklara, gerekse ilgili belediyelere ‘yazılı olarak’ dilekçe vererek ‘destek’ isteyebileceklerini söyledi

Ahmet KARAGÖZLÜ

Ülkemizde geçtiğimiz kış yaşanan sel felaketlerinin acısı belleklerimizde hâlâ yerini korurken, son günlerde bölgemizi etkisi altına alan sağanak yağışlar vatandaşlar arasında ‘sel korkusuna’ neden oldu.


Her yağmur sonrası birçok bina ve yolun sular altında kalmasından dolayı ‘Evimiz yine sular altında kalacak mı?’ endişesine kapılan vatandaşlar, Meteoroloji Dairesi’nin olası sağanak veya şiddetli yağış öncesinde su baskınlarına karşı vatandaşlara ‘tedbir alın’ şeklinde yaptığı uyarıya tepki gösterdi.

banner134

KIBRIS’a konuşan vatandaşlar, kamu kurum ve kuruşları ile yerel yönetimlerin su baskınlarına karşı yeterli tedbiri alamazken, bu tedbirlerin kendilerinden istenmesine anlam veremediklerini belirtti.


Vatandaşlar, “Tedbiri devlet alması gerekirken, niye biz alıyoruz? Üstelik, bizden almamızı istedikleri tedbir veya tedbirler nelerdir, onu söylesinler” diyerek devletin sorumluluk bilincinden yoksun olduğunun altını çizdi.


Merkez Kaymakamı Ahmet Arslan da konuyla ilgili açıklamasında, vatandaşların olası bir sel felaketine karşı evlerinde ‘kum torbalarıyla’ tedbir alabileceklerini söyledi.

Arslan: Kum torbası olmayanlar destek isteyebilir


Merkez Kaymakamı Ahmet Arslan, vatandaşların aşırı yağmur yağması durumunda, olası bir sel felaketine karşı hazırlıklı olması gerektiğine dikkat çekti.


Evlerini daha önce su basan vatandaşların, olası bir sel halinde, evlerine suların hangi noktadan girebileceğini tecrübe ettiklerini belirten Arslan, vatandaşların özellikle de o noktalara ‘kum torbası’ yerleştirerek tedbir alabileceklerini söyledi.


Arslan, sel ihtimaline karşı kum torbası olmayan vatandaşların da gerek kaymakamlıklara, gerekse ilgili belediyelere ‘yazılı olarak’ dilekçe vererek ‘destek’ isteyebileceklerini ifade etti.


Ülke genelindeki herhangi bir yerde sel yaşanması durumunda vatandaşların sivil savunma, polis, itfaiye, belediyeler veya kaymakamlıkların acil hizmet numaralarını arayabileceklerini dile getiren Arslan, olası bir felaket durumunda, Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi’nin ‘kesintisiz’ olarak hizmet verdiğine vurgu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2019, 09:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
malkomx
malkomx - 12 ay Önce

Popilizmle dere yataklari insaat ve bozuldu,ee,tedbir alin,ne kadar inandiniz,soylediginize...

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75