banner6

Devlet ve özel kuruluşların Kıb-Tek’e borcu 800 Milyon Tl

banner37

EL-SEN Başkanı Özkıraç, KIB-TEK’in devlet ve özel kuruluşlardan 800 milyon TL alacağı bulunduğunu, borcunun ise 600 milyon TL olduğunu belirtti

Devlet ve özel kuruluşların Kıb-Tek’e borcu 800 Milyon Tl
banner151 banner143

EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç, 6 Aralık Pazartesi gününden itibaren, KIB-TEK’e yüksek borcu olan tüm devlet kurumlarının elektriklerini keseceklerini bildirdi.

Özkıraç yazılı açıklamasında, “Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun battığı” iddiasının doğru olmadığını ifade ederek, KIB-TEK’in devlet ve özel kuruluşlardan 800 milyon TL alacağı bulunduğunu, borcunun ise 600 milyon TL olduğunu belirtti.

KIB-TEK’in, özellikle devlet kurumlarından tahsilat yapabildiği gün tek kuruş borcu kalmayacak bir yapıya sahip olduğunu ifade eden Özkıraç, şöyle devam etti:

“Ne yazık ki siyaset ve bazı kirli eller bilerek ve isteyerek KIB-TEK’i batırmak istemektedir. Dün (Perşembe) itibarıyla başta Maliye Bakanlığı olmak üzere bazı devlet kurumlarının elektriği kesilmiştir. Bu kurumlar borçlarını ödemedikleri takdirde de elektrikleri açılmayacaktır.

Buradan son kez ikaz ediyor ve çağrı yapıyoruz. 6 Aralık Pazartesi gününden itibaren kuruma yüksek borcu olan tüm devlet kurumlarının elektrikleri kesilecektir. Sıradan vatandaş nasıl tükettiği elektriği ödüyor, ödemiyorsa da elektriği kesiliyor, bu kurumların da elektrikleri kesilecektir. EL-SEN için hiçbir kesim ayrıcalıklı değildir. Pazartesi itibarıyla EL-SEN Yönetim Kurulu’nun alacağı karar doğrultusunda gereken yapılacaktır”.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 9 ay Önce

E demek siz sadece halktan aliyorsunuz elektrik parasini......pessssss

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104