Devletin, elektrikli arabaları var

banner37

Özellikle posta ve poliste kullanılmak üzere, her birinin maliyeti 4 bin dolar olan 42 tane yeni araç alındı

banner87
Devletin, elektrikli arabaları var
banner99

“HER BAKANLIĞA 2 TANE VERİLECEK”… Maliye Bakanlığı Müsteşarı Cengiz Çoli, gelen talep doğrultusunda devlete 42 adet elektrikli araba alındığını doğruladı ve 1 tanesinin maliyetlerinin KDV hariç 4 bin dolar olduğunu açıkladı. Özellikle postaneye ve polise verilmek üzere her bakanlığa ikişer adet elektrikli araç verileceğini belirten Çoli, bu araçların evrak dağıtımında kolaylık sağlayacağını söyledi.

Serap ŞAHİN

Özellikle posta ve poliste kullanılmak üzere, kamuda kullanım amaçlı olarak devlete 42 adet elektrikli araba alındı. Her bakanlığa da ikişer adet verilecek olan elektrikli arabaların, özellikle evrak dağıtımında büyük kolaylık sağlayacağı bildirildi.

KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Maliye Bakanlığı Müsteşarı Cengiz Çoli, gelen talep doğrultusunda devlete 42 adet elektrikli araba alındığını doğrulayarak, her birinin maliyetinin KDV hariç 4 bin dolar olduğunu belirtti.

Özellikle postaneye ve polise verilmek üzere, her bakanlığa ikişer adet elektrikli araçlardan verileceğini söyleyen Çoli, araçların evrak dağıtımında kolaylık sağlayacağını ifade etti.

Çoli açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Bizde genelde evrak götürmede motosikletler kullanılır. Bazı yerlerde salon, pikap ve 4x4 evrak kullanılabiliyor. Dolayısıyla yaz dönemi sıcaktır, kışta da soğuk. Uzun zamandır konuştuğumuz bir konuydu bu. Böyle bir çözümle deneme yapmak istedik. Özellikle polise ve postaya olmak üzere her bakanlığa ikişer tane dağıtılacak.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRAH AKBAYIR
EMRAH AKBAYIR - 5 ay Önce

E devlet denen bir yöntem var hemde elektirikle çalısır

ERKAN ERTALU
ERKAN ERTALU - 5 ay Önce

Gelen talep üzerine aldık diyorsunuz kimden geldi bu talep merak ettim?üstelik poatanın şu aşamada mektup dağıtım motorlarının para yoktur yaptıramayız sebepleriyle mektup dağıtımı durma noktasındaiken siz kalkıp postanın ihtiyacı olan motor şu anda posta için işlev görmeycek ve ayrıca bir küçük amaca hızmet etmeyen ve onun yerine-5-6 tane motar almak varken benim kafam bunu almıyor .

Lisani Deniz
Lisani Deniz - 5 ay Önce

Sanırım e-devlet tanımına yeniden bakmamız gerekiyot. Devlet hizmetleri için elektrikli araç evet ama evrak dağıtımı için olmasaydı keşke. Tüm devlet kurumları Elektronik belge yönetim sistemi kullanıyorsa kağıtsız ortama geçmiş olmalıydık. Bunu bir daha düşünmek gerek. Saygılar

SIRADAKİ HABER

banner107

banner108