banner6

Dikmen ayaklandı; Köy halkı belediyeler yasasını protesto etti

banner37

Dikmen ayaklandı; Köy halkı belediyeler yasasını protesto etti
banner150 banner151 banner143

“Anayasa’nın ihlal edilerek belediye seçimlerinin ertelenmesine ve Dikmen Belediyesi’nin kapatılmasına” karşı çıkan Dikmen halkı, köy meydanında eylem düzenledi.

Eylemde Dikmen Belediyesi’nin başka bir belediyeyle birleşmesine karşı olduklarının altını çizen Dikmenliler, Belediyeler Reformu Yasa Tasarılarının geri çekilmemesi durumunda daha büyük eylemlere imza atacaklarını  vurguladılar.

Cumhuriyetçi Türk Partisi ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, köy meydanında yapılan eyleme Cumhuriyetçi Türk Partisi  Genel Başkanı Tufan Erhürman, Genel Sekreter Erdoğan Sorakın, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli ve birçok milletvekili de katılarak destek verdi.

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, yaklaşık bir aydır, sözde yerel yönetimler reformu adı altında çok ciddi bir dayatmayla karşı karşıya kaldıklarını kaydetti.

Hangi kriterle ve neye dayanarak Dikmen Belediyesi’nin kapatılmak istendiğini soran Çelebi, Dikmen’in, ülkenin üçüncü büyük hizmet alanına sahip belediye olduğunu hatırlattı.

Bunun neden kriter olmadığını soran Çelebi, Dikmen’de 11 köy ve 14 muhtarlık olduğunun altını çizdi.

“Devlet bile borçlanmadan maaşları ödeyemiyor. Dikmen, mali disipliniyle çok ciddi bir duruma geldi” diyen Çelebi, hiç durmadan, gece gündüz demeden, her konuyla ilgilenen bir belediye yapısına sahip olduklarını belirtti.

Çelebi, “Bu güzel durumu yok etmek isteyenler var. Dikmen’in bekçileri buradadır. Bu reform adı altında bize dayatılanlar derhal geri çekilmelidir” diye konuştu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110