Dikmen’de köpek krizi

banner37

Dikmen Lavinium Sitesi sakinleri, sokak hayvanlarını toplamak için giden Dikmen Belediyesi ekiplerin kendilerine ait köpekleri de götürdüğünü iddia etti, belediyenin Temizlik İşleri Şube Amiri Canar, iddiaları yalanladı

Dikmen’de köpek krizi
banner99

“KÖPEKLERİMİZİN UYUTULDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”… Belediye ekipleri tarafından götürülen köpeklerinin nerede olduğuna dair belediyeden bir yanıt alamadıklarını belirten site sakinleri “köpeklerimizin uyutulduğunu düşünüyoruz” derken, Dikmen Belediyesi Temizlik İşleri Şube Amiri Umut Canar, siteden alınan 4 köpeğin belediye aracından kaçtığını, kesinlikle hiçbir hayvanın uyutulmadığını söyledi.

Doğan SAMER

   Dikmen Lavinium Sitesi sakinleri, başıboş sokak hayvanlarını toplamak amacıyla önceki gün siteye giden Dikmen Belediyesi’ne bağlı ekiplerin kendilerine ait köpekleri de götürdüğünü iddia etti.

banner134
   KIBRIS’a ulaşan bazı site sakinleri, köpeklerinin belediye ekipleri tarafından götürülüp, uyutulduğunu söyledi.

   Site sakinleri, belediye ekiplerinin köpeklerinin nereye götürüldüğü konusunda doğruyu söylemediğini savunarak, “Bize yalan söylüyorlar, köpeklerimizin uyutulduğundan şüpheleniyoruz” iddiasında bulundu.

   İddialarla ilgili KIBRIS’a konuşan Dikmen Belediyesi Temizlik İşleri Şube Amiri Umut Canar, kesinlikle hiçbir köpeğin uyutulmadığını, siteden alınan dört köpeğin belediye aracından kaçtığını ve kaybolduklarını söyledi.

   Lavinium Sitesi’nde başıboş köpeklerin ciddi anlamda sorun olduğunu belirten Canar, “Bu köpekler gelişi güzel site içerisinde geziyor. Site içerisinde onlarca insan her gün bizi arayıp şikâyette bulunuyor” dedi.

   Canar, leishmania yâda kuduz gibi hastalığı bulunmayan veya bir insana ciddi anlamda zarar vermeyen hiçbir köpeğin uyutulmadığını vurgulayarak, “Ben de hayvan beslerim, ama bu iş sadece beslemekle değil. Bir köpeğin aşılarını ve kulübesini yaparak sahiplenmek gerekiyor. Buradaki başıboş köpekler insanların avlusuna giriyor, insanların eşyalarına zarar veriyor ve insanlar bu hayvanlardan korkuyor. Bu sebepten bu hayvanlar toplatıldı” ifadesinde bulundu.

   Yaşanan bu olayın ardından telefon aracılığıyla kendisine bir sürü tehdit mesajı ve aramalar geldiğini söyleyen Umut Canar, “Bu olayların ardından bütün gece boyunca telefonuma tehdit yağdı. Konu polise aktarılmıştır. Kesinlikle ve kesinlikle hiçbir köpek uyutulmamıştır, bu iddialar tamamıyla gerçek dışıdır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75