Dilay’ın şuuru hâlâ kapalı

banner37

Gazimağusa’da NKL önünde, kullandığı otobüsle,  yaya geçidinde yolu karşıdan karşıya geçen bir öğrenciye çarpan Ferdi Özoğul’un tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı

Dilay’ın şuuru hâlâ kapalı
banner90
banner8

GÖRGÜ TANIĞI ŞOKTA... Otobüsün çarpması sonucu, kafatasında çatlak, beyninde kanama olan Dilay Gamalı’nın hayati tehlikesi devam ediyor. Otobüs şoförü Ferdi Özoğul’un tutukluluk süresi 3 gün daha uzatılırken, kazanın tek görgü tanığı olan ve kaza anında Dilay ile birlikte olan 15 yaşındaki arkadaşının günlerdir şokta olduğu ve polisin henüz ifadesini alamadığı belirtildi.

Sedef BOŞNAK
 

Gazimağusa’da Namık Kemal Lisesi önünde, dikkatsizliği sonucu, yaya geçidinde, yolun solundan sağına yaya olarak geçmeye çalışan 15 yaşındaki Dilay Gamalı isimli öğrenciye, kullandığı otobüsle çarpan Ferdi Özoğul’un tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı.

Otobüsün çarpması sonucu, ağır yara alan ve kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Nöroloji Servisi’nde kafatasında çatlak, beyninde kanama teşhisiyle müşahede altında olan Dilay Gamalı’nın hayati tehlikesi devam ediyor.

banner134
Öte yandan tahkikatını aydınlatmak için araştırma yapan polis, mahkemede, Dilay’ın beraberindeki arkadaşı, kazanın tek görgü tanığından henüz ifade temin edemediğini ifade ederek, 15 yaşındaki görgü tanığının kazadan ötürü, günlerdir, şokta olduğuna vurgu yaptı.

Polis, ayrıca, Dilay’ın sağlık durumun tahkikatına yön vereceğini de sözlerine ekledi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Salih Demirci’yi yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Salih Demirci, “Dikkatsiz sürüş”, “Tehlikeli sürüş” ve “50 km aşkın süratle araç kullanma” ve “Yaya geçidinde yayalara öncelik hakkı vermeme” suçlarından methaldar olan zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını halen tamamlayamadığını söyledi ve mahkemeye gelişmeleri aktardı.

Salih Demirci, 9 Aralık 2020’de, saat 07.35 sıralarında, Gazimağusa’da Polatpaşa Bulvarı üzerinde, Dörtyol’da sakin 35 yaşındaki Ferdi Özoğul’un, yönetimindeki TJC 190 plakalı otobüs ile 50 km aşkın bir süratle Güney’den Kuzey’e doğru dikkatsiz bir şekilde seyrettiği esnada, NKL önlerinde bulunan yaya geçidine geldiğinde, gidişine göre yaya geçidinden yolun solundan sağına doğru yaya olarak geçemeye çalışan Dilay Gamalı’ya aracının sol ön kısmıyla çarpıp durduğunu anımsattı.

Zanlının aynı gün tutuklandığını kaydeden tanık polis, Dilay Gamalı’nın, kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde kafatasında çatlak ve beyin kanaması teşhisiyle, Nöroloji Servisi’nde müşahede altına alındığını, halen şuurunun kapalı olup hayati tehlikesinin devam ettiğine vurgu yaptı.

Kaza anında Dilay Gamalı’nın yanında bulunan, 15 yaşındaki kazanın tek görgü tanığından temin etmesi gereken ifadeyi temin edemediğini anlatan tanık polis, görgü tanığının halen kaza nedeniyle şokta olduğunu ifade etti.

Tanık polis, otobüsü muayene ettirdiğinden söz ederek, bölgedeki kamera kayıtlarının inceleneceğini anlattı ve mahkemeden tahkikatını salimen tamamlayabilmek için ek süre talep etti.

Polis ayrıca, kaza sonucu ağır yara alıp, hayati tehlikesi bulunan Dilay Gamalı’nın sağlık durumunun tahkikatın seyrine yön vereceğini kaydetti.

“Trafik kazalarında artış var”


Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, Dilay Gamalı’nın sağlık durumunun netlik kazanmadığına dikkat çektikten sonra, konu suçların, ülkede gün geçtikçe arttığını üzülerek gözlemlediğini ifade etti.


Çiğdem Güzeler, trafik kazalarının toplumda huzursuzluk ve endişe yarattığına dikkat çektikten sonra, polisin tahkikatını salimen tamamlayabilmesi için süreye ihtiyacı olduğunun açıkça ortada olduğunu belirtti ve zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
R Kaygun
R Kaygun - 1 ay Önce

Yaya geçidi mi var kakaTCde? Kim duruyor? Yapın bir anket!

SIRADAKİ HABER

banner75