banner6

Dilekkayalılar sandığa gitmeme kararı aldı

banner37

Dilekkayalılar isyan bayrağını çektiler. Yol sorunları çözülmeyen Dilekkayalılar, yerel seçimde sandığa gitmeme kararı aldı.

Dilekkayalılar sandığa gitmeme kararı aldı
banner99

Uzun zamandır yol sorunuyla boğuşuyorlar. Seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Ama sorunlarına biğr türlü çözüm bulamadıkları gibi yetkililer de sanki Dilekkayalıların seslerine kulak tıkamış gibi duruyorlar.

Dilekkaya Muhtarı Ahmet Menteşoğulları, Dilekkaya’da yaşanan yol sorununa çözüm bulanamadığı gerekçesiyle sandığa gitmeyecekerini açıkladı.

Menteşoğulları’nın TAK’a yaptığı açıklamada, köyden 300’ü aşkın kişinin imza attığı dilekçelerle sandığa gitmeme kararlarını devlet ve hükümet yetkilileriyle muhalefet partilerine ileteceklerini açıkladı.

850 nüfuslu Dilekkaya’da 300’ü aşkın köylünün imza attığını bildiren ve imza kampanyasının birkaç gün daha süreceğini ifade eden Menteşoğulları, ara emri alınması yüzünden 8 aydır duran yol yapımının 1.8 kilometrelik bölümünün de tamamlanması için hükümetten ve ilgili bakanlıktan çözüm beklediklerini vurguladı.

Muhtar Ahmet Menteşoğulları, toplanan imzaları Cumhurbaşkanı ve Başbakan dahil devlet ve hükümet yetkililerine ve muhalefete ileteceklerini bildirdi.

Dilekkayalıların imzaladığı metinde “8 aydır Dilekkaya-Gaziköy yolunun harap halde kalması ve çözüm üretilmemesi sonucu aşağıda isimleri olan Dilekkaya halkı olarak bizler seçimlerde sandığa gitmeme kararı aldık” ifadeleri yer alıyor.

Mesarya köylerinden Dilekkaya, Kırıkkale, Erdemli ve Yiğitler köylüleri, uzun zamandır yol sorunlarının devam ettiği gerekçesiyle 10 Eylül’de eylem yapmıştı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104