Din İşleri Başkanlığı Garip Dede Türbesi ile ilgili iddiaların gerçek dışı olduğunu açıkladı

banner37

Din İşleri Başkanlığı Garip Dede Türbesi ile ilgili iddiaların gerçek dışı olduğunu açıkladı
banner99

 Din İşleri Başkanlığı, Zeytinlikteki Garip Dede Türbesi’nin dilek tutulan kısmının kartonla kapatılması olayı ile ilgili Başkanlığın hiçbir bilgisi olmadığını açıkladı.

banner134
Din İşleri Başkanı Talip Atalay, Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifi’nin sosyal medya hesabından Din İşleri Başkanlığı'nın da adının geçtiği paylaşımla ilgili açıklamada bulundu. İlgili paylaşımda “Din İsleri Dairesi tarafından dinimize uygun olmadığı gerekçesi ile müdahale edilmek istenmesi” ifadelerine yer verilmişti.

Paylaşımın bazı basın yayın kuruluşları tarafından teyit edilmeksizin haberleştirilmesi nedeniyle açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Atalay, “Söz konusu türbeyle ilgili haberde bahsedilen konularla ilgili Din İşleri Başkanlığının hiç bir bilgisi, tasarrufu olmamış, Kurumumuzun gündemine söz konusu türbeyle ilgili yakın zamanda bu yönde bir konu gelmemiştir. Kasıtlı/kasıtsız kurumsal itibar yıkımı niteliği taşıyabilecek bu tür haber ve yorumların teyit edilmeden yayınlanması takdir edilecektir ki yakışıksızdır, etik değildir. Gerekli düzeltmelerin yapılması beklentisi ve tekrarının olmaması temennisiyle, kamuoyuna saygıyla duyurum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75