banner6

Dinçyürek: Araştırmalar UBP’yi gösteriyor

banner37

Dinçyürek: Araştırmalar UBP’yi gösteriyor
banner151

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Adayı Hakan Dinçyürek, Kıbrıs Tv Genel Müdürü Nihan Yücel’in sorularını yanıtladı. Yeniden neden aday olduğu ve ülkede yaşanan siyasi gelişmelere dair açıklamalarda bulunan Dinçyürek, ülkenin yeniden ayağa kalkması için tek başına iktidar vurgusu yaptı. İşte o programdan öne çıkanlar…

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Adayı Hakan Dinçyürek, Kıbrıs tv ekranlarında Kıbrıs tv Genel Müdürü Nihan Yücel’in konuğu oldu.

7 Ocak 2018 yılında KKTC Milletvekilliği seçimlerinde yeterli oyu almadığı için Meclis’te yer alamayan Dinçyürek, günümüze kadar gelen süreçte yaşadıklarını değerlendirdi. Dinçyürek, ilk olarak neleri doğru neleri yanlış yaptıklarına dair değerlendirmelerde bulunduklarını ifade etti.

Dinçyürek seçimi kazanmış bir milletvekili kadar halkın arasında olduğunu, vatandaşın dertlerini dinlediğini ve olabildiğince çareler ürettiğini ifade etti.

Tüm dünyayı da etkisi altına alana pandemi döneminin beraberinde getirdiği zorlukları işaret eden Dinçyürek, 2021 yılının zor geçtiğini, 2022 yılında da zorlukların devam etmesinin muhtemel olduğunu söyledi.

23 Ocak 2022’de gerçekleşecek milletvekili seçimleriyle ilgili neden aldığı konusunda da açıklamalarda bulunan Dinçyürek şöyle konuştu;

Ülkede yaşanan siyasi süreçle birlikte seçime gitmenin kaçınılmaz olduğuna vurgu yapan Dinçyürek, nisabı sağlayaman bir hükümetin, komitelerin çalıştırılamadığı bir meclisle bu ülkeye hizmet etmenin mümkün olmadığını ifade eden Dinçyürek, tüm bunların kamuoyu önünde yaşanadığının da altını çizdi. Seçim tarihine 1 yıl kalmasına rağmen halka hizmet yetisini kaybetmiş bir yapıda devam etmek

Yerine bir neşter vurarak, halkın onayıyla daha güçlü ve dengeli yeni bir meclis yapısına gitmenin daha doğru bir karar olduğunu belirten Dinçyürek, “Şeçim şarttı” dedi.

Seçim Halk Oylaması Yasası’yla ilgili de görüşlerini paylaşan Dinçyürek, Seçim Halk Oylaması Yasası’na dokunulmadan seçime gidilmesini halk adına bir kayıp olarak yorumladı.

Dinçyürek, Seçim Halk Oylaması Yasası’nın seçimlerden sonra yeni kurulacak hükümetin ilk gündem maddelerinden biri olması gerektiğini söyleyerek, bu konunun yeniden seçime günler kala gündeme getirilmesiyle herkesin kendine uygun pozisyonlar belirleyeceğini ifade etti. Dinçyürek konuyla ilgili açıklamasına şu şekilde devam etti;

Ülkede siyasi sıkıntıların yanı sıra ekonomik anlamda da iyileştirmenin yolunun tek başına iktidara gelecek bir siyasi partiden geçtiğini, bunun kamuoyu araştırmalarıyla da desteklendiğini kaydeden Dinçyürek, yine yapılan yoklamalarda bu yeterliliğe sahip tek partinin Ulusal Birlik Partisi olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah yağlı
Abdullah yağlı - 10 ay Önce

Başarılar diliyorum oyumu size vereceğim kk

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110