banner6

Dinçyürek: Deprem raporları bir hafta on güne hazır olacak

banner37

UBP Milletvekili Hakan Dinçyürek, KTV’de yer alan Haluk Yerli’nin hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Sabah’ programına konuk olarak, soruları yanıtladı.

Dinçyürek: Deprem raporları bir hafta on güne hazır olacak
banner90
banner99

Özel Haber Müslüm BAYUK

UBP Milletvekili Hakan Dinçyürek, KTV’de yer alan Haluk Yerli’nin hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Sabah’ programına konuk olarak, soruları yanıtladı.

Yaşanan depremden kaynaklı büyük bir hüzün içerisinde olduğunu belirten Dinçyürek, bu süreç içerisinde gerçekleştirilen yardımlardan ve el birliğinden kaynaklı Türk milletinden ve Türk olmasından kaynaklı gurur duyduğunu söyledi.

Dinçyürek yaşanan felaketin bir ders niteliğinde olduğunun altını çizerek, Başbakanlık bünyesinde yapı denetim komisyonunun kurulduğunu ve bir hafta-on gün içerisinde okulların ve kamu binalarının şiddetli bir depreme hazırlıklı olup olmadığı konusunda rapor hazırlanacağını vurguladı.

Hakan Dinçyürek Türkiye’de 6 Şubat tarihinde yaşanan depremlerde ülkemizin seferberlik içerisinde olup gerek maddi anlamda gerekse manevi anlamda yardımlar yaptığını dile getirdi.

Dinçyürek, yaşanan üzücü olayların ardından birlik beraberlik içerisinde hareket ettikleri için Türk milletinden ve Türk olduğundan dolayı gurur duyduğunu vurguladı.

Yaşanan depremin bin yıllardır devam ettiğini belirten Dinçyürek, önümüzdeki süreç içerisinde de devam edebileceğinin ön görüldüğünü ve bizim depremi engelleyemeyeceğimizi söyleyerek hükümetin ve kendilerinin oluşacak depreme karşı toplumu hazırlamakla mükellef olduklarını dile getirdi.

Yaşanan süreçten dersler çıkartılması gerektiğini ifade eden Dinçyürek, “Bugün itibarıyla büyük bir deprem Kıbrıs’ta olmaz ama olmayacak anlamında değil. Öyle bir deprem olursa bizim binalarımız depreme ne kadar dayanıklı. Bilim burada başlıyor, iş birliği, akıl burada başlıyor. Bizim bütün yetişmiş insan kaynaklarımız, akıl gücümüz, bilim adamlarımız, siyasilerimiz, müteahhitlerimiz, iş adamlarımız, hepimiz aynı gemideyiz. Deprem Ali’yi, Veli’yi ayırmıyor. Dolayısıyla hepimiz takkeyi çıkartıp önümüze koyacağız ve bizim yaşadığımız ülkede binalarımız şiddetli bir depreme ne kadar hazır olduğunun cevabını bulmamız lazım” dedi.

Dinçyürek, deprem raporları için Başbakan Ünal Üstel’in, Başbakanlık bünyesinde iki yüze yakın sivil toplum örgütünün yetkilileriyle bir komite kurduğunu ve öncelikle okullardan başlamak üzere ada genelinde kamu binalarının şiddetli bir depreme ne kadar hazır olup olmadığının raporunu bir hafta-on gün içerisinde hazırlanacağını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104