banner6

Dinçyürek: Siyasetten beklentim olmadan hizmet için adayım

banner37

UBP Milletvekili adayı Hakan Dinçyürek, ülkenin daha iyi yarınları, gençlerin ülkede kalabilmeleri için imkanların sunulması ve sosyal devlet yapısının güçlü bir şekilde ortaya konulması için milletvekilliğine aday olduğunu, siyasetten şahsi bir beklenti içinde bulunmadığını vurguladı

Dinçyürek: Siyasetten beklentim olmadan hizmet için adayım
banner150 banner151 banner143

Elif Şen ÇATAL

Ulusal Birlik Partisi milletvekili adayı Hakan Dinçyürek, ülkenin gençleri için atılması adımlara vurgu yaparak, gelecek nesillere ve ülke insanına daha güzel yarınlar sunabilmek için milletvekili adayı olduğunu ifade etti. Dinçyürek, siyasetten hiçbir menfaat beklemeden sadece ülke yararına çalışmak için bu yola çıktığını kaydederek, Ulusal Birlik Partisi’yle birlikte daha güçlü bir ülke yaratmak adına çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirdi.

Ulusal Birlik partisi Milletvekili adayı Hakan Dinçyürek, Kıbrıs TV ekranlarında Haluk Yerli’nin hazırlayıp sunduğu Sabaha Sabah programına konuk olarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

“74 ÖNCESİ ZORLUK YAŞAYANLAR ÜLKEYE ARTI DEĞER KATTI”

Dinçyürek, ülkenin ekonomik yapısını değerlendirirken toplumsal değer yargılarımıza da vurgu yaptı. Dinçyürek, 1974 öncesinde Kıbrıslı Türklerin geçirdiği zorlu yılları anımsatarak, o dönemde herkesin 30 Kıbrıs Lirası maaş alarak hayatını sürdürmeye çalıştığını söyledi.

Maddi ve manevi zorluklarla hayatta kalmaya çalışan o dönem insanlarının, bir takım teşviklerle ödüllendirildiğini kaydeden Dinçyürek, erken emeklilik ya da farklı destekler yapılarak verilen mücadelenin mükafatlandırıldığını ifade etti. Şimdi o günleri geçiren neslin hayatta kalanlarının 80’li 90’lı yaşlarda olduğunu dile getiren Dinçyürek, içinde bulunduğumuz zor günlerde bu insanların, evlatlarına, torunlarına destek olduklarını dile getirdi. Dinçyürek bunun bir artı değer olduğunu da sözlerine ekledi.

“BÖYLE DEVAM ETMESİ SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİL”

Öte yandan gün kazanıp gün harcayan bir kesimin de toplumda yer aldığına dikkat çeken Dinçyürek, bu kesimin de hatırı sayılır bir nüfus oranına sahip olduğunu vurguladı. Dinçyürek şöyle konuştu;

“Bu kesimin pandemiyle başlayan ve sonrasında gelen ekonomik daralmanın döviz kriziyle beraber zirve yaptığı ortadadır. Bunun, bu kadar derin bir şekilde devam etmesi sürdürülebilir bir yapı değildir. Önümüzdeki yıl ve yıllar bu trendde giderse insanların alım gücü, kazançları, işsizlik oranlarını ve giderek artan bir ekonomik krizi canlı olarak yaşarız.

“YAŞAYAN NÜFUS AZALDI”

Yaşayan nüfusta azalma olmasının daralan ekonomiyi de beraberinde getirdiğini kaydeden Dinçyürek, “Daha az insan; daha az çalışan insan, daha az üreten insan, daha az kazanan piyasalardan bahsediyoruz. Daralan ekonomi derken kastettiğim bu. İşletmeler kar etmeyi bıraktılar günü zararsız kurtarmanın, mevcut düzeni devam ettirebilmenin, piyasadan iş alıp hem kendi geçimlerini hem işletmenin ve yanlarında çalışanların özlük haklarıyla maaşlarını hem de piyasaya taahhütlerini yerine getirebilmeyi başardıkları gün kendilerini karlı sayıyorlar. Tablonun bir parçası da bu.” açıklamasında bulundu.

“DOĞRULARI ORTAYA KOYMAK GEREKİR”

Doğruları ortaya koymak gerektiğini dile getiren Dinçyürek, 6 bin 90 TL olarak belirlenen asgari ücretin, 4 kişilik bir ailede tek kişinin çalışması durumunda yeterli olmayacağını ifade etti. Diğer taraftan işverene bu rakamın maliyetinin ortalama 10 bin TL olacağına dikkat çeken Dinçyürek, asgari ücrette düzenlemenin gerekli olduğunu ancak bu şartlar altında yine sürdürülebilir bir ekonomi yakalamanın mümkün olmayacağını ifade etti. Dinçyürek, çarenin ekonomiyi büyütmekten geçtiğini de sözlerine ekledi.

Başbakan Faiz Sucuoğlu’nun da dile getirdiği 24 Ocak’tan sonra ilk gündemin ekonomi olacağı yönündeki açıklamalarına atıfta bulunan Dinçyürek açıklamalarına şöyle devam etti;

“GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMALIYIZ”

“Bugün yazılımlarla programcılık geliştirilerek kendi oturduğunuz evde, ofiste bütün dünyaya hizmet satabileceğiniz ortamlar vardır. Bizim ülkemizde genç ama çok iyi eğitimler alarak kendini geliştiren birçok insanımız var.  Bunların önünü açabilecek teşvikleri ve organizasyonları yapmamız lazım. Bu ülkede kalın, bu ülke bizim vatanımızdır diyerek bu ülke gençlerine mesaj veremeyiz. Bu ülkede taş taş üstüne koyduysak, bir çivi çaktıysak bu ülke bizimdir bu toprak bizimdir. Gençlerimize kal da bu ülkeye sahip çık demek yerine kal bu ülke çok güzel bizlerle beraber, ailenle beraber çok güzel. Doğasıyla, iklimiyle, coğrafyasıyla beraber çok güzel ve bu ülkede senin geleceğin var. Bu ülkeye yerleşeceksin, evleneceksin, çoluğun çocuğun olacak. Ve kazanacaksın. Esas kilit nokta da bu. Senin bu ülkede de ekonomik olarak bir geleceğin olabilir noktasında ışık verebiliyorsak, o zaman gençlerimizin kalarak bu ülkeye sahip çıkması söz konusudur.”

“BİR TOPLUM GENÇLERİNİ KAYBETTİĞİ GÜN, GELECEĞİNİ KAYBEDER”

 “Bir toplum gençlerini kaybettiği gün, geleceğini kaybeder” diyen Dinçyürek, gençlerin daha rahat bir hayat yaşayabilmesi için gerekenleri yaptığımız gün ülkenin geleceğe taşınabileceğini vurguladı.

Ülkenin yaşadığı en önemli sıkıntılardan birinin siyasi istikrarsızlık olduğuna dikkat çeken Dinçyürek, “Bu durum, insanımızın beklediği hizmeti almasına engel oluyor” dedi. Ülkede var olan tüm sıkıntıların çözümlerinin de belli olduğunu ifade eden Dinçyürek, bu çözümleri hayata geçirebilmek için güçlü, istikrarlı ve önünü görebilen bir hükümete ihtiyaç olduğunu belirtti.

“SİYASETTEN BEKLENTİM YOK”

Dinçyürek, tüm bu yaşananlar doğrultusunda siyasetten bir beklenti duymadan, topluma katkı koymak için aday olduğuna vurgu yaparak şöyle konuştu;

“Doğru bir ekibin içerisinde bu toplumu ileriye taşıyabilecek kararlılıkta, deneyimde olan biriyim. Öncelikle partime ve beraberinde kendime bir destek istiyorum. Ama benim kaygım bu ülkenin bugünü ve yarınıdır. Benim kaygım gençlerin bu topraklara yerleşmeleridir. Benim kaygım bu ülkenin insanının daha iyi eğitim, daha iyi sağlık, sosyal adalet, yaşlısından engellisine, hastasına gencine daha fazla imkan yaratabilen bir ülke yaratabilmek kaygısıdır. ‘’

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110