banner6

Dipkarpaz’daki eşekler Zafer Burnu’na taşınıyor

banner37

Dipkarpaz’ın simgesi eşekler Zafer Burnu’na taşınıyor

Dipkarpaz’daki eşekler Zafer Burnu’na taşınıyor
banner150

banner150

banner99

Karpaz Koruma Derneği Başkanı Dursun Çebikonu ile ilgili açıklama yaptı. Dipkarpaz'daki başıboş eşeklerin yıllardır trafik kazalarına neden olup ekinlere zarar verdiğini söyleyen Çebi, eşeklerin  Turizm ve Çevre Bakanlığına bağlı Dipkarpaz Çevre Dairesi personelleri tarafından, Zaferburnu’nda bulunan Eeşek koruma alanı içerisine taşınıp,  bakım ve idameleri yapılacağını belirtti

Dursun Çebi’nin açıklaması:

Dipkarpaz için yıllardır büyük sorun teşkil eden ölümcül  trafik kazalara sebep, köylülerimizin ekili arazilere zarar veren eşekler  Turizm ve Çevre Bakanlığına bağlı Dipkarpaz Çevre Dairesi personelleri tarafından, Zaferburnu’nda bulunan Eşek koruma alanı içerisine taşınıp,  bakım ve idameleri yapılıyor.

Mevcut proje geliştirilip,  bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek şekilde geliştirilmeli. Bu projenin hayata geçirilmesinde beldemize yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen  Türkiye Cumhuriyet Büyükelçiliği’ne, eski Turizm ve Çevre Bakanı sayın Fikri Ataoğlu’na, şuan ki Turizm ve Çevre Bakanımız sayın Ünal Üstel' e teşekkür ederiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104