banner6

Direkler devrildi telefonlar kesildi

banner37

Kaleburnu köyünde telefon direkleri kırıldı, yan yattı… Evlerinde telefon hatları çalışmayan köy sakinleri, “Yeter artık bu sorunu çözün, yaşlılarımız evde telefonsuz kaldı” diyerek isyan etti

Direkler devrildi telefonlar kesildi
banner150

banner150

banner99

AYLARDIR TELEFONLARI ÇALIŞMIYOR… Kaleburnu köyünde, şiddetli yağışlara fazla dayanamayan telefon direklerinin bazıları kırıldı, tarlaların içine devrildi. Telefon direkleri devre dışı kalınca, köydeki birçok ev de telefonsuz kaldı. Ev telefonları aylardır çalışmayan köy sakinleri, sorunun bir an önce çözümlenmesi için yetkilileri göreve davet etti. Kırık telefon direkleri için hem muhtar hem de köy sakinleri, birçok kez Telekomünikasyon Dairesi’ne bildirimde bulundu ancak sorun bir türlü çözülemedi.

ŞAH: YAŞLILARIMIZ MAĞDUR OLDU… Kaleburnu Muhtarı Mustafa Şah, daireye başvurmalarına rağmen kimsenin gelip ilgilenmediğinden yakındı, “Telefon direkleri yan yattı. Kış uykusuna yatan direklerimiz mi, yoksa dairelerimiz mi?” diye sordu. Şah, köydeki ev telefonlarının çoğunun çalışmadığını belirterek,  “Kaleburnu’nda yaşayanların çoğu yaşlı. Telefon en büyük ihtiyaçlarıdır. Çoğu cep telefonu kullanmıyor. Bir ihtiyaçları olsa ev telefonları çalışmıyor, bu insanlar ne yapacak, mağdur oldular” dedi.

Ayşe BULUT

Kaleburnu köyündeki telefon direkleri kırıldı, telleri yere serildi. Köyde aylardır sabit telefon hatları çalışmıyor.

Kırık telefon direkleri için hem muhtar hem de köy sakinleri, birçok kez Telekomünikasyon Dairesi’ne bildirimde bulundu ancak sorun bir türlü çözülemedi.

Aylardır evlerindeki sabit telefon hatları devre dışı kalan köy sakinleri, “Yeter artık, bu sorunu çözsünler” diyerek isyan etti.

Telefon direklerinin ovanın içinde yere yatık şekilde durduğunu belirten köy sakinleri, köy içindeki direklerin de hasarlı olduğunu belirtti.

Köyde, şiddetli yağışlara fazla dayanamayan telefon direklerinin bazıları tarlalara yan yatmış, ya da yerinden sökülerek devrilmiş durumda.

Kaleburnu köylüleri, telefon ücretlerini ödemelerine rağmen telefonlarının çalışmadığından şikayetçi.

Şah: Kış uykusuna yatmış

direklerimiz mi yoksa…

Kaleburnu Muhtarı Mustafa Şah, bu konuda ilgili daireye başvurmalarına rağmen uzun zamandır kimsenin gelip ilgilenmediğinden yakındı.

Muhtar Şah, köyde boşta olan telefon direkleri kadar, boşta olandan fazla da hasarlı telefon direkleri bulunduğunu söyledi.

Konuyu Telefon Dairesi’ne bildireli aylar olduğunu ifade eden Şah, “Gazimağusa’ya kadar gittim, daireye durumu bildirdim. Telefon direkleri yan yattı. Kış uykusuna yatan direklerimiz mi, yoksa dairelerimiz mi?” diye sordu.

Şah, köydeki ev telefonlarının çoğunun çalışmadığını belirterek, “Kaleburnu’ndaki insanlarımızın çoğu yaşlıdır. Telefon en büyük ihtiyaçlarıdır. Telefon bu yaşlı insanlar için en büyük sağlık hizmetidir. Ama maalesef Telefon Dairesi bize ses vermiyor. Dairede çalışan memurların dışarı çıkıp sorunları yerinde incelemeleri gerekiyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104