Direkler ve tabelalar bakım istiyor

banner37

Dikmen, Boğazköy, Göçeri ve Pınarbaşı köylerinde devrilme riski taşıyan direkler ile ters dönmüş ve yıpranmış tabelalar var

Direkler ve tabelalar bakım istiyor
banner99

Eniz ORAKCIOĞLU

Ülkemizin her yerinde yıpranmış trafik levhaları ile bakımsız telefon ile elektrik direklerini her yerde görmek mümkün.

 Köy gezileri yapan KIBRIS ekibi, Dikmen, Boğazköy, Göçeri ve Pınarbaşı köylerinde hafif eğrilmiş telefon ve elektrik direklerini ve tabelaları görüntüledi.

Göçeri köyü girişinde, yön gösterici ve hız sınırını gösteren tabelaların bazıları eğri, bazıları ters dönmüş, hatta otlar arkasına gizlenmiş tabelalar var.

Araç sürücülerini uyarmak için yol kenarlarına yerleştirilen bilgilendirici tabela ve trafik levhalarının kırık dökük, yıpranmış, eğrilmiş, ters dönmüş halleri, yollarımızda ciddi sorunlar oluşturuyor.

Bazen hiç bilinmeyen bir güzergahta aracıyla seyrederken bir sürücü, tabela eğri olduğu için gideceği yerin nerede olduğunu algılamakta zorluk yaşıyor.

Göçeri’de tam da bu durumu anlatan tabelalara rastladık. Göçeri köyü girişinde, yön gösteren ve hız sınırını belirlen tabelaların bazıları eğri, bazıları ters dönmüş, hatta otlar arkasına gizlenmiş oldukları objektiflerimize yansıdı.

Köy halkı ise yolda sürücüler için kafa karışıklığına neden olabilecek eğri ve otlar arkasına gizlenmiş bu tabelaların, bir an önce yenilenmesini veya tamir edilmesini talep etti.

Dikmen, Boğazköy, Göçeri ve Pınarbaşı gibi köylerde telefon ve elektrik direklerinin durumu korkutuyor. Zaman içinde eğrilen, yola ve tarlalara doğru yatan direkler, her an devrilme riski taşıyor.

Bölgede yaşayan vatandaşlar ise bir kaza olmadan direklerin bakımının yetkililer tarafından yapılmasını istiyor.

banner134

Özellikle Dikmen’de kaldırım üzerinde ve yol kenarlarındaki elektrik ve telefon direklerinin yana yatmış şekilde durması, hem civardaki evler, hem de yoldan geçen araçlar için tehlike oluşturuyor.

Öte yandan Göçeri köy yolu üzerinde sıralı telefon direklerinin birçoğunun da yana yatmış olması gözden kaçmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88