banner6

Dış Basın Birliği'nin 25'inci kuruluş yıldönümü kutlandı

banner37

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Dış Basın Birliği mensuplarının Kıbrıs Türk halkının haklı mücadelesinin duyrulmasında önemli rol oynadığını söyledi.

Dış Basın Birliği'nin 25'inci kuruluş yıldönümü kutlandı
banner151

Dış Basın Birliği kuruluşunun 25’inci yılı nedeniyle Lefkoşa Merit Otel’de resepsiyon verdi. Resepsiyona Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın yanında Üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bazı milletvekilleri ve basın mensupları katıldı.

Gecede Mustafa Akıncı ve Derviş Eroğlu, Dış Basın Birliği’nin eski başkan ve kurucu üyelerine verdikleri hizmetlerin anısına hazırlanan plaketleri takdim etti.

Mustafa Akıncı, plaket takdiminde yaptığı konuşmada, “Kıbrıs Türk halkının haklı mücadelesini dış dünyaya duyurmakta bizlere katkıda bulunuyorsunuz” dedi.

Akıncı, Dış Basın Birliği’ne Türkiye dışından da basın mensuplarının üye olacağı günlerin geleceğine inandığını kaydederek, Birliğe hizmet verenleri kutladı ve yeni yönetime başarılar diledi.

Üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ise, birliğe çalışmalarında  başarılar diledi.

Kıraç: Amaç çalışmaları daha ileriye taşımak

Dış Basın Birliği Genel Başkanı Tahir Olcay Kıraç gecede yaptığı konuşmada, birliğin amacının üyelerinin görevlerini en uygun ortamda yapabilmelerine yardımcı olmak, geçmiş birlik yönetimlerinin yaptığı çalışmaları daha da ileriye taşımak olduğunu ifade etti.

Birliğin misyonuna da dikkat çeken Kıraç, “(Birlik) Kıbrıs Türk halkının ve KKTC’nin haklı davasını hem Türkiye ham de Dünya kamuoyunda en iyi ve en azami şekilde duyurulması için önemli bir görev üstlenmiştir” dedi.

Cemal: Birlik zor koşullar altında kuruldu

Birliğin eski başkanlarından Akay Cemal ise Birliğin zor koşullar altında kurulduğunu, ilk birlik binasının ara bölgede 1974’de mevzi olarak kullanılan metruh bir bina olduğunu anlattı.

Özcanhan: Binanın yeniden canlandırılmasını görmek istiyoruz

Birliğin Kurucu Üyelerinden Özcan Özcanhan da, Dış Basın Birliği’nin ilk binası olan ara bölgedeki binanın ellerinden gittiği için üzgün olduğunu, binanın yeniden canlandırılmasını görmek istediğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 10:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110