'Dış mihrakların temsilcisi olacağıma TC'nin temsilcisi olurum'

banner37

'Dış mihrakların temsilcisi olacağıma TC'nin temsilcisi olurum'
banner90

UBP Milletvekili Olgun Amcaoğlu, Cumhurbaşkanlığı bütçesiyle ilgili görüşmede ​yaptğı konuşmada Kıbrıs sorununun kimsenin tekelinde olmadığını söyleyerek, herkesin Meclis kürsüsünden fikirlerini dile getirebileceğini söyledi.

Amcaoğlu, oy doğrultularının ret olacağını belirterek, “Dış mihrakların temsilcisi olacağıma Türkiye Cumhuriyeti’nin temsilcisi olurum, bundan da gocunmam” dedi.

Bunun üzerine Meclis’te sözlü tartışmalar ve gerginlikler yaşandı.

banner9
AKANSOY

Amcaoğlu’nun ardından yeniden söz alan CTP Milletvekili Asım Akansoy, soğuk savaş siyaseti ile bir yere varmanın mümkün olmayacağını söyledi. Akansoy, bugüne kadarki perspektiflerinin sonuna kadar arkasında olacaklarını vurguladı.

BEROVA

UBP Milletvekili Özdemir Berova, UBP’nin “süreç içinde artık federasyonla olan görüşme sürecinin çöktüğü ve farklı bir yöntemin görüşülmesi gerekir” fikrine CTP’nin de saygı göstermesi gerektiğini ifade etti.

Konuşmalar ardından Cumhurbaşkanlığı bütçesini oy çokluğuyla kabul eden Meclis Genel Kurulu’nun gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etmesi beklenen bugünkü toplantısının geriye kalan gündeminde, Meclis ile Başbakanlık bütçeleri var.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 22:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108