Dizdarlı uyardı: “Toplumun yüzde atmışı enfekte olmadan tam anlamıyla normalleşmemiz mümkün değil”

banner37

banner87
Dizdarlı uyardı: “Toplumun yüzde atmışı enfekte olmadan tam anlamıyla normalleşmemiz mümkün değil”
banner90
banner99

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Eski Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı yapılan testlere rağmen pozitif vaka sayısının sıfır çıkmasını değerlendirdi.

Dizdarlı'nın paylaşımı şöyle:

“MALESEFİN MEALİ

Bu yazıyı aslında 21 Nisan’da yazmaya başladım. Sonradan bazı eklemeler çıkarmalar da yaptım. Yazıyı “Polemik olmasın” diye önce yayımlamak istemedim ama artık zaruri oldu.

Sağlık Bakanımız Dr. Ali Pilli, meclisteki konuşmasına “Maalesef sıfır pozitif” diye başlayınca olanlar oldu. Kimi dil sürçmesi olduğunu kimi de nükte yaptığından dem vurdu. Ben öyle düşünmüyorum.

Bence Sayın Ali Pilli kendini rahat ifade etmese de içinden geçeni söyledi. Çünkü o bir hekim. Ne olup biteceğini kestirebilecek bir donanımı var

Nitekim üç gün üst üste yapılan onca teste rağmen sıfır bulunması bana da “Eyvah” dedirtti. Neden mi? Neden olacak? Bir kere tamamımız toplumun yüzde atmışı enfekte olmadan ya da aşı yapılmadan bu beladan kurtulup tam anlamıyla normalleşmemiz mümkün değildir.

“O zaman devamlı sıfır çekerek bunun olması nasıl mümkün olacak” diye kendi kendinize hiç sordunuz mu? Ben eminim ki çok iyi bir hekim olan Ali Pilli bunu günde en az 10 defa düşünmektedir. Bundan dolayı da “Maalesef “diyerek başlamıştır. Dönemin idarecisi olarak onun da arzusu bizim gibi günde 3—10 hastayla sağlık kapasitemizi zorlamadan toplumsal bağışıklığı sağlamaktır.

KISACASI “Maalesef”in arkasındaki gerçek budur diye en azından ben düşünüyorum.

Sağlıklı günler olsun”

YORUM EKLE
YORUMLAR
S p
S p - 2 ay Önce

Bravo cok mantikli bir tespit. Gunde ortalma 5 kisi bu hastaliga yakalansa ortalama 200 bin kisi tam tamina 109 yilda hastaliga bagisiklik kazanir. Gunde 50 kisi olsa ki bu da bir haftada butun saglik sistemini cokertir bu sure 10 yila duser. Yani merak ederim sirf isimleri gazetede gorunsun diyemi konusur insanlar.

SIRADAKİ HABER

banner75