Dizdarlı: Zor şartlarda çalışıyoruz

banner37

banner87
Dizdarlı:  Zor şartlarda çalışıyoruz
banner99

Ombudsman Emine Dizdarlı, kurumun küçük görüldüğünü ancak öneminin çok büyük olduğunu, görevinin hak arama kültürünün getirilmesi ve şeffaf bir idarenin oluşmasına katkı sağlamak, sorunların çözümünü sağlamak olduğunu ifade etti.

Dizdarlı, dairenin yaşadığı personel sıkıntısı ve müdür sorununu anlatarak, zor şartlarda çalıştıklarını, ancak bütün dilekçelere yetişmeye çalıştıklarını  belirterek, Maliye Bakanlığından en azından müdür kadrosunun onaylanmasını istedi. Bütçenin yetersizliğinden bahseden Dizdarlı, kurumun ihtiyaçlarını dile getirdi. 

Dizdarlı, kurumun Avrupa Omdusmanlar Enstitüsü’nde üye olduğunu, bu toplantılara önem gösterilmesi gerektiğini, bu yüzden bu alandaki bütçenin hazırlanması gerektiğini, bu toplantılara Kuzey Kıbrıs Ombudsmanı olarak katılmak istediğini vurguladı.

Ercan ile ilgili ek sözleşme yapıldığı bilgisine sahip olduğunu, ancak yoğunluktan araştıramadığını, bugünden itibaren bu araştırmayı yapacağını, ayrıca eğitim ile ilgili gelen şikayeti de aldığını ifade eden Dizdarlı, katkılara teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96