Doğal afette yıkıldı, kimse yüzüne bakmadı

banner37

Tepebaşı’nın merkezinde bulunan ve 40 yıl boyunca köylülere Kapalı Pazar olarak hizmet veren bina ilgisizlik kurbanı

Doğal afette yıkıldı, kimse yüzüne bakmadı
banner90
banner99

Güren TİLKİ

   Tepebaşı köyünün en güzel noktasında atıl durumda bulunan devlete ait tarihi bina, köylüleri huzursuz etmeye başladı.

   Devlete ait tarihi binanın durumu günden güne daha da içler acısı hale gelirken, Tepebaşı köylüleri, binanın tamir edilerek yeniden köylünün hizmetine kazandırılmasını bekliyor.

   Tepebaşı köylüleri adına KIBRIS’a konuşan Mustafa Akkuş ve Hüseyin Akıncı, tarihi binanın bu şekilde atıl bir şekilde olmasından utanç duyduklarını söyledi.

   Binanın 40 yıl boyunca Tepebaşı köyüne ve bölge halkına Kapalı Pazar olarak hizmet ettiğini belirten Akkuş ve Akıncı, ilgisizlik ve bakımsızlık nedeniyle binanın 2011 yılında meydana gelen doğal afette yıkıldığını ve bir daha da kimsenin yüzüne bakmadığını dile getirdi.

   “Bir zamanlar esnafın, üreticinin tezgahını kurup malını, ürününü sattığı, halkın alışverişini yaptığı, bir noktada insanların buluşup sosyalleştiği bina, şimdi yetkililerin ilgisizliği nedeniyle yok yoluyor. İçerisinde fareler, haşereler cirit atıyor. Güvercin yuvası olan binaya yazık ediliyor” diyen Akkuş ve Akıncı, İçişleri Bakanlığı, kaymakamlık, belediye ve muhtarlığa defalarca dilekçe gönderdiklerini ancak bir sonuç alamadıklarını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şafak Baydar
Şafak Baydar - 1 ay Önce

Canım memleketlilerim 40 yıl diyorsunuz her sene imece üsülü bir taş konsaydı orası Cennet olurdu. Hele Tepebaşı gibi bir yer küfür küfür yayla gibi. Herşeyi Devletten beklemeseydik bu mezbelelik olmazdı. Allah sonumuzu hayırlı eylesin.

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75