Doğan Tılıç ile 'Haber Fotoğrafçılığında Etik' üzerine söyleşi

banner37

Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Basın-Sen Dış İlişkiler Temsilcisi Prof. Dr. L. Doğan Tılıç, haber fotoğrafçılığında etik üzerine bir söyleşi gerçekleştirmek üzere yarın Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nde olacak.

Doğan Tılıç ile 'Haber Fotoğrafçılığında Etik' üzerine söyleşi

Başkent Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. L. Doğan Tılıç, 7 Ağustos akşamı saat 20.00’de Kıbrıslı basın emekçileri ile buluşarak "Haber Fotoğrafçılığında Etik" üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek.

Basın-Sen tarafından yapılan açıklamada etkinliğe katılımın ücretsiz olduğu ve katılmak isteyen herkese açık olduğu belirtildi.

Detaylı bilgi ve iletişim için 0533 868 19 89 numaralı telefonun aranabileceği kaydedildi.

Doğan Tılıç kimdir?

L. Doğan Tılıç,1960 yılında Niksar'da doğdu. 12 Eylül'le birlikte ODTÜ Sosyoloji Bölümü'ndeki eğitimine zorunlu bir ara verdi. 1984 yılında üniversiteye döndü ve mezun oldu. 1997'de verdiği tezle doktor unvanı aldı. Gazeteciliğe 1987 yılında 2000'e Doğru dergisinde başladı. 1990 yılında Demokrat dergisini çıkaranlar arasında yer aldı derginin Ankara temsilciliğini yaptı. 1988 yılında Alman Radyosu ARD için, bir yıl sonra da halen Türkiye temsilciliğini sürdürdüğü İspanya Uluslararası Haber Ajansı AGANCIA EFE için çalışmaya başladı.

Çalıştığı kurumlar için defalarca Afganistan'daki çatışmaları izledi. Körfez Savaşı sırasında Irak ve Suudi Arabistan'dan haberler geçti. 1992 yılı boyunca Yugoslavya'nın parçalanma sürecine tanıklık etti. Azeri-Ermeni çatışmalarını izlemek üzere Azerbaycan ve Karabağ'da bulundu. BBC Dünya Servisi'ne Türkiye'den haberler geçti. 1995-96 yıllarında Siyah-Beyaz gazetesinde "Dünya ve Politika" adlı köşesinde düzenli olarak dış politika yazıları yazdı. Mürekkep dergisinin yayın kurulunda yer aldı.

1996 yılında, 25 ülkeden 2500 gazeteciyi bünyesinde toplayan Avrupa Gazeteciler Birliği (AEJ) Uluslararası Yürütme Kurulu üyeliğine seçildi. Halen AEJ Yürütme Kurulu üyeliği yanınıda AEJ Basın Özgürlüğü İzleme Komitesi başkanlığını da yapıyor. İngilizce, Almanca ve İspanyolca olarak da baskıya hazırlanan Utanıyorum ama Gazeteciyim, Tılıç'ın ilk kitabı. Kitap, Yunanistan'ın önde gelen yayınevlerinden Livanis tarafından da basılıyor. 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER