banner6

Doğru haber yapabilmenin yolu bilgiden geçer

banner37

KIBRIS Gazetesi Haber Müdürü Serhat İncirli, DAÜ 5. Uluslararası Kariyer Günleri’nin konuğu oldu, öğrencilerle gazetecilik mesleğini konuştu:

Doğru haber yapabilmenin yolu bilgiden geçer
banner99

KIBRIS Gazetesi Haber Müdürü Serhat İncirli, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 5. Uluslararası Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında İletişim Fakültesi’nin konuğu oldu.

Gazetecilik Bölümü tarafından düzenlenen “Gazetecilik ve Kıbrıs” konulu söyleşiye katılan İncirli, mesleki deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

Öğrencilere gazetecilik mesleği hakkında bilgiler veren İncirli, iyi bir gazetecinin doğru haber yapabilmesinin yolunun doğru bilgiden geçtiğini söyledi. İncirli, iyi bir gazetecinin özellikle görev yaptığı bölgenin tarihi geçmişini, coğrafi yapısını, ekonomisini ve kültürünü çok iyi bilmesi gerektiğini özellikle vurguladı.

İncirli, söyleşide meslek hayatına nasıl başladığına ve nasıl devam ettiğine değinerek, gazetecilik mesleğinin zorluklarına dikkat çekti. Kendine has üslubuyla mesleğini “delilik” olarak nitelendiren İncirli, öğrencilere mesleğin incelikleri hakkında da bilgiler verdi.

İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit İnatçı da konuşmasında Serhat İncirli’ nin kendine has üslubundan bahsederek; “Serhat İncirli’yi farklı ve sakıncalı kılan, özgür dilidir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2017, 10:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104