banner6

'Doğruları söylüyorum diye bayiliğim alındı'

banner37

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Genel Sekreteri Adil Onalt, basında yer alan haberler nedeniyle Koop-Gaz bayiliğinin ‘Koop-Sen Yönetim Kurulu’ tarafından elinden alındığı ileri sürdü

'Doğruları söylüyorum diye bayiliğim alındı'
banner151 banner143

Mehmet KARA

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Genel Sekreteri Adil Onalt, basında yer alan haberler nedeniyle Koop-Gaz bayiliğinin ‘Koop-Sen Yönetim Kurulu’ tarafından elinden alındığını savunarak, doğru bildiği yolda yürümeye devam edeceğini söyledi.

KIBRIS Gazetesi’nde 8 Ekim 2017’de yayımlanan “Her Yerde Yolsuzluk” haberinde Binboğa Yem Fabrikası'nda yapılan yolsuzluğun yetkililer tarafından gizlenmeye çalışıldığını iddia eden Adil Onalt’ın Koop-Gaz bayiliği jet hızıyla elinden alındığını bildirdi.

“Doğruları söylüyorum diye bayiliğim alındı” ifadelerini kullanan Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Genel Sekreteri Adil Onalt, “Beni bu saatten sonra zincirle bağlasalar durmam. Tüm açıklarını, yolsuzluklarını, kimin ne iş yaptığını söylemeye devam edeceğim” dedi.

“21 yıldır Koop-Gaz bayiliği yapıyorum”

KIBRIS’a konuşan Onalt, Koop-Gaz bayiliğinin basında yer alan haberler nedeniyle elinden alındığı konusunda ısrarlı.

Babasının 25 yıl bayilik yaptığını, kendisinin de hayvancılığın yanı sıra 21 yıldır bu işle uğraştığını dile getiren

Onalt, beş kişiden oluşan yönetim kurulunda dört kişinin onayıyla bu kararın alındığını ancak, eline yazılı bir belgenin ise henüz ulaşmadığını söyledi.

Onalt, “Gerçek bir kooperatifçi olarak doğruları söyledim ve suçluların yargılanmasını istedim. Kendi kurumlarımıza sahip çıkacağız. Öz kuruluşlarımıza sahip çıkmak için yönetime talibiz. Maaş da talep etmiyoruz. Göreve hazırız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 09:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104