"Doğu Akdeniz’de Kıbrıs Türk halkının hakkını kimseye yedirtmeyeceğiz"

banner37

banner87
"Doğu Akdeniz’de Kıbrıs Türk halkının hakkını kimseye yedirtmeyeceğiz"
banner90
banner99

Hükümetin, ‘Ülkeye Hizmet Yolunda Bilgilendirme ve İstişare Toplantıları’ bu akşam Lefke’de başladı.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, UBP-HP koalisyon hükümetinin birlik ve uyum içerisinde çalıştığına dikkati çekerek, içeride görüş birliğine sahip olduğumuz bir dış politikayı daha cesaretle ortaya koyma fırsatı bulduklarını ve koalisyonun en büyük gücünün dış politikadaki görüş birliği olduğunu belirtti.

Özersay, Kıbrıs sorunuyla ilgili olarak ezberi bozan bir yaklaşım ortaya koyduklarını ifade ederek, federasyon haricinde farklı şeyleri konuşmaya hazır olduğumuzu ortaya koymanın ve Kapalı Maraşın açılması yönünde atılan adımların bu konuda ezberi bozan adımlar olduğunu söyledi.

Doğu Akdeniz’de Türkiye ile birlikte atılan adımlar ve önümüzdeki günlerde yaşanması beklenen açılımlara değinen Özersay, Doğu Akdeniz’de Kıbrıs Türk halkının hakkını kimseye yedirtmeyeceklerini vurguladı.

Özersay, ortaya konulan bu politikaların dünyaya duyulmasının önemine işaret ederek, hükümet olarak birlik beraberlik içinde hareket edip Kıbrıs Türkü’nün haklı sesini dünyaya duyurmanın görevleri olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından vatandaşların soruları yanıtlandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108