“Doğu Akdeniz’deki sorunlar, diyalog ve görüşmelerle çözülmeli”

banner37

“Doğu Akdeniz’deki sorunlar, diyalog ve görüşmelerle çözülmeli”
banner90
banner8

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Doğu Akdeniz’deki sorunların uluslararası hukuka uygun, karşılıklı diyalog ve görüşmeler yoluyla çözülmesini ve görüşme sürecinin bir an önce başlamasını istedi.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Yaşanan gelişmeler yurdumuz Kıbrıs’ı içine çekerek yeni felaketlere neden olabilir” dedi.

banner134
Yazılı açıklama yapan İzcan, Doğu Akdeniz’de artan gerginlikten endişe duyduğunu, Türkiye’nin Yavuz sondaj gemisi için yeni Navtex ilan etmesinin üzerine Kıbrıs Rum tarafının aynı alan için yeni bir Navtex yayınlamasının “işlerin giderek içinden çıkılmaz bir hal almakta olduğunu” gösterdiğini kaydetti.

Ankara’daki Hükümeti bölgede gerilimi artıracak davranışlardan uzak durmaya çağıran İzcan, “Görüşme süreci bir an önce başlamalıdır. Tek çıkar yol diyalog” dedi.

AKP hükümetinin ve Kıbrıs’taki bazı milliyetçi kesimlerin gerginlik siyaseti üreterek, kaybettikleri halk desteğini artırmaya çalıştığını savunan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, tek çıkar yolun diyalog olduğunu kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan Mersin
Serkan Mersin - 10 ay Önce

Korkakça verilen bir yorum bırakalım ozaman yunanlar ve rumlar Akdeniz egeyi alsınlar. Siz oturun oturduğunuz yerde biz Türkiye olarak çaresine bakarız. Karışmayın yada susun

Cengiz
Cengiz - 10 ay Önce

İnşAllah. Sizde dua edin belki öyle olur

Amasyali
Amasyali - 10 ay Önce

Sacma kirkaklik sizinki hersey inceldigiyerden kopar cesur türkiye var artik 1980lilerindeyil tarih yazantürkiye ve sen bir tc düşünceyi hafife aliyon iyimisin

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75