Doğu çifti, Ağır Ceza'da yargılanacak

banner37

Memduh Ulugün’ün öldürülmesiyle ilgili davanın Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen ilk tahkikat duruşması tamamlandı ve karar açıklandı

Doğu çifti, Ağır Ceza'da yargılanacak

Ahmet KARAGÖZLÜ

 

Alsancak’ta Memduh Ulugün’ün evinin yanındaki boş arazide bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen davanın ilk tahkikat duruşmaları dün tamamlandı ve dava görüşülmek üzere yeni adli yılın açılışıyla birlikte 18 Eylül 2018 tarihinde oturumlarına başlayacak olan Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edildi.

Alsancak’ta 13 Mart’ta meydana gelen cinayet ile ilgili davanın karı-koca sanıkları Meryem ve Mehmet Doğu çifti dün bir kez daha Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mesut Mesutoğlu’nun huzuruna çıkarıldı. Davanın dünkü celsesinde, tamamlanan ilk tahkikat duruşmaları (P.I.) karara bağlandı ve dava görüşülmek üzere Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edildi.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, işlenen suçun ciddi bir suç olduğunu söyleyerek, bu suçun Ağır Ceza Mahkemesi kapsamında yargılanması gereken bir suç olduğunu söyledi.

Mesutoğlu, bu bağlamda sanık Meryem ve Mehmet Doğu çiftinin aleyhindeki davanın, yeni adli yılda oturumlarına başlayacak olan Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ne havalesine ve bu süre zarfında da tutukluluk hallerinin devam etmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER