Doğu çiftinin yargılama süreci başlıyor

banner37

Alsancak’ta 13 Mart günü meydana gelen Memduh Ulugün cinayetinin sanıkları olarak tutuklanan Meryem ve Mehmet Doğu çifti, 3 aylık hükümsüz tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından ilk tahkikat duruşması (P.I.) maksatlı olarak dün Girne Kaza Mahkemesi'nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

banner87
Doğu çiftinin yargılama süreci başlıyor
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

Alsancak’ta evinin yanındaki boş arazide altı bıçak darbesiyle öldürülen Memduh Ulugün’ün cinayet sanıkları Mehmet ve Meryem Doğu çiftinin 3 aylık hükümsüz tutukluluk süreleri doldu.
Alsancak’ta 13 Mart günü meydana gelen cinayetle ilgili tutuklanan Meryem ve Mehmet Doğu çifti, 3 aylık hükümsüz tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından ilk tahkikat duruşması (P.I.) maksatlı olarak dün Girne Kaza Mahkemesi'nde yargıç huzuruna çıkarıldı.
Müebbet hapis cezası öngören “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından yargılanacak olan sanıkların ilk tahkikat (P.I.) duruşması, ileri bir tarihe ertelendi.

Dava ileri bir tarihe ertelendi

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, yargılanmanın seri bir şekilde yapılabilmesi için ilk tahkikat (P.I.) duruşmasına biran önce başlanması gerektiğine dikkat çekti. Zanlı avukatları da savcılığın beyanına katıldıklarını dile getirdi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu, ilk tahkikat (P.I.) duruşmasının başlaması için davayı ileri bir tarihe erteleyerek sanıkların tutukluluklarının devam etmesine emir verdi.

banner134
 

Olay nasıl olmuştu?

13 Mart günü saat 12.30 sıralarında, Alsancak Zeytinlik Sokak üzerinde, Alsancak’ta sakin 53 yaşındaki Memduh Ulugün, Meryem ve Mehmet Doğu çifti ile tartıştığı sırada, göğsüne aldığı 6 bıçak darbesi sonucu olay yerinde yaşamını yitirmişti.

Mahkemede tanıklık yapan meselenin tahkikat memuru Polis Müfettişi Eren Gözügüzelli, mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Meryem Doğu’nun ev sahibi olan ve evlerinin üst katında kalan Ulugün ile gönül ilişkisi olduğu gerekçesi ile zanlı Meryem Doğu’nun Ulugün’ü telefonla aradığını, eve çağırdığını, Meryem Doğu ile Ulugün’ün evin yanındaki boş arazide maktule ait araç içerisinde tartıştıklarını ve Meryem Doğu’nun arabada Ulugün’ü bir kez bıçakladığını açıklamıştı.

Ulugün’ün yaralı olarak araçtan çıkıp kaçmaya çalıştığını ve sanık Mehmet Doğu tarafından yakalandığını belirten polis, bu esnada sanık Meryem Doğu’nun Ulugün’ü göğüs kısmından beş kez bıçakladığını açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75