banner6

Doktor taburcu edildi, sağlığı iyi, Zanlının akıl sağlığı kontrol edilecek

banner37

Gazimağusa’da kendisine yanlış tedavi yaparak alay ettiği gerekçesiyle Op. Dr. Sadrettin Tuğcu’yu 4 yerinden bıçaklayarak ağır yaralayan Çağan Ertuna’nın tutukluluğu 8 gün uzatılırken, doktordan iyi haberler var

Doktor taburcu edildi, sağlığı iyi, Zanlının akıl sağlığı kontrol edilecek
banner150

banner150

banner99

Özel Haber - Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da kendisine yanlış tedavi uygulayıp alay ettiği gerekçesiyle Op. Dr. Sadrettin Tuğcu’yu vücudunun 4 yerinden bıçakla ağır yaralayan Çağan Ertuna, dün, ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkeme huzuruna çıkartıldı.

   “Katle teşebbüs, ağır yaralama ve kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından tutuklanan Çağan Ertuna aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 8 gün tutukluluk emri temin edildi.

   Tutukluluk talebine itiraz eden Ertuna, yeminli şahadet verdi ve mahkemeden, tutuksuz yargılanma talebinde bulundu.

   Fibromiyalji ve anksiyete teşhisi olduğunu belirten Ertuna, “2018’den beridir bana kasıtlı işkence yapılıyor. Devletin hiçbir kurumu söylediklerimi kale almadı. Bu sürede hastalığım ilerledi. İnsan olarak hıncımı bu şekilde aldım. Suçumu inkar etmiyorum. Doktoru ben bıçakladım. İş bilmezlerin iletişimsizliğinin kurbanı oldum. Psikolojik rahatsızlıklarım tetiklendi. Hijyen koşullarından uzak nezarette mağdur ve muhtacım. Polisi görünce ölüm korkusu yaşıyorum, beni serbest yargılayın” dedi.

   Polis, Op. Dr. Sadrettin Tuğcu’nun hastaneden taburcu edildiğini ve tedavisine evinde devam ettirildiğini kaydetti.

Tahkikat bitmedi

   Dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten İlhan Damdelen, meseleyle ilgili talebi aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu Mehmet Uyguner’i yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Mehmet Uyguner, zanlının, 6 Mayıs 2023’te, saat 15.25’te Gazimağusa’da Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde New Life Apartman’ındaki kat 1 adresinde faaliyet gösteren Op. Dr. Sadrettin Tuğcu’ya ait klinikte meydana gelen katle teşebbüs, ağır yaralama ve kanunsuz bıçak taşıma suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Mehmet Uyguner, zanlının, kendisine yanlış tedavi uyguladığı ve alay ettiği gerekçesiyle tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu ağız uzunluğu 8.5, toplam uzunluğu 20 santim, katlanabilir bıçak ile öldürme kastıyla müşteki Sadrettin Tuğcu’yu ağır yaraladığını anlattı.

   Uyguner, zanlının, tasarrufundaki bıçakla Sadrettin Tuğcu’nun karın ve göğüs arasına 1 kez, sağ koltuk altına 1 kez, sol koltuk altına 1 kez ve sol omzunda 1 kez olmak üzere toplamda 4 kez sokarak katline teşebbüs ettiğini kaydetti.

   Zanlıyı, aynı tarihte derdest emri gereği tutukladığını belirten tanık polis, zanlının ve şikayetçinin olay esnasında giydiği kıyafetleri ve zanlının üzerinde bulduğu suç aleti olan bıçağı emare zapt ettiğini ifade etti.

   Tanık polis, zanlı ve müştekiden DNA ve diğer testler için aldığı kan örneklerini incelenmesi için Devlet Kimya Labaratuvarı’na ve Türkiye’ye, suç aletini ise üzerindeki parmak izi incelemesi için PGM Parmak İzleri Şubesi’ne gönderdiğini belirtti.

   Raporları henüz temin etmediğini kaydeden tanık polis, zanlıyı, Lefkoşa Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne götürdüğünü, rapor temini için zanlının hastanede en az 3 gün yatılı kontrol altında tutulması gerektiğini öğrendiğini mahkemeye aktardı.

   Tanık polis, gönüllü ifade veren zanlı aleyhindeki soruşturmasının henüz tamamlayamadığını, incelemelerin devam ettiğini, mahkemeden zanlı aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

   Polis ayrıca zanlının serbest kalması halinde ciddi tahkikatına etki etme olasılığı bulunduğunu kaydetti.

   Huzurundaki talebi ve zanlının beyanlarını değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, ilk nazarda suçla bağlantısı olduğuna bulgu yaptığı zanlının tutuklu kalmasına karar verdi.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın selameti için talebi uygun buldu ve zanlının 8 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Günlükler 11-05-23 “CAGAN ERTUNA” klasöründe

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104