Doktorlar da greve iniyor!

banner37

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş) Başkanı Sıla Usar, Sendikal Platform’un grev ve eylem kararını desteklediklerini açıklayarak, Tıp-İş’e üye hekimlerin yarın grevde olacağını duyurdu.

Doktorlar da greve iniyor!
banner99

Tıp-İş’in yeni mesai saatlerine uymayacağını da vurgulayan Usar, “Bu kararı tanımıyoruz. Talebimiz saatlerin geri çekilmesidir” dedi.

“Hükümet vurdumduymaz tavrını devam ettirirse sendikal mücadeleyi yükselteceğiz”

Acil servislerde hizmet vereceklerini kaydeden Usar, servislerde yatan hastaları mağdur etmemek için de yatan hastalara sağlık hizmeti vermeye devam edeceklerini belirtti.

Tıp-İş Başkanı Sıla Usar, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“Sendikal Platform'un yarınki eylem ve grev kararlarını destekliyoruz. Hemşirelerin ve diğer sağlık çalışanlarının grevde olduğu ve birlikte çalışmamızı gerektiren birimlerde hizmet vermeyerek Sendikal Platform'un eylem ve grevlerine desteğimizi vereceğiz. Hükümet vurdumduymaz tavrını devam ettirirse sendikal mücadeleyi yükselteceğiz.”

banner134
“Toplumda, saatlerin geri çekilmesi konusunda talep ve uzlaşı var”

Toplumda saatlerin 1 saat geri çekilmesi konusunda talep ve uzlaşı olduğunu kaydeden Usar, hükümetin bu konuda adım atmak yerine mevcut durumu daha karmaşık hale getirdiğini, mesai saatlerinde değişikliğe gittiğini söyledi.

“Bakımsız yollar... Denetimsiz taşıtlar... Yüreklerimizi dağlayan kayıplar yaşıyoruz”

İnsanların ve çocukların karanlıkta ve güvensiz yollarda yolculuk yapmak zorunda kaldığını da ifade eden Usar, “Ülkemizde tüm yurttaşları üzen, acılar yaşatan yanlış uygulamalar devam ediyor. Uygar ülkelerin saat uygulaması ne yazık ki hiçbir mantıklı/bilimsel gerekçe olmadan ülkemizde uygulanmıyor. İnsanlarımız ve çocuklarımız karanlıkta güvensiz yollarda yolculuk yapmak zorunda kalıyor. Bakımsız yollarda denetimsiz taşıtlar tehlike teşkil ediyor. Bütün bunların sonucunda yüreklerimizi dağlayan kayıplar yaşıyoruz” açıklamasında bulundu

Güç-Sen de grevde

BU arada Gümrük Çalışanları Sendikası (Güç-Sen), yarın, Ercan ve kara giriş kapıları hariç tüm bölgelerde tam gün grev yapacağını bildirdi.

Güç-Sen Başkanı Derviş Dağman yazılı açıklamasında, Güç-Sen’in, Sendikal Platform ile birlikte hareket ederek örgütlü bulunduğu Gümrük Dairesi’de yarın 08.30 – 16.00 saatleri arasında Ercan ve kara giriş kapıları hariç tüm bölgelerde tam gün grev yapacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75