banner6

Doktorların sözleşmeleri yenilenmedi

banner37

Kamuda hizmet alımı olarak görev yapan 16 hekimin sözleşmesi yenilenmedi. Hekimlerin büyük çoğunluğunun gönüllü olarak devlet hastanelerine hizmet verdiği öğrenildi.

Doktorların sözleşmeleri yenilenmedi
banner99

Ceren ÖZBİL

Kamudaki hekim sıkıntısının aşılması için sözleşme yapılarak hizmet alımı olarak göreve alınan 16 hekimle yeni sözleşme yapılmadı. Bu hekimlerin geriye dönük alacakları ise bir süre önce ödendi.

Sözleşme yapılmayan hekimlerin büyük bir bölümünün şu anda devlete ait hastanelerde gönüllü olarak hizmet verdiği öğrenildi.

KIBRIS Gazetesi'ne konuşan Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, devlet hastanelerinde hizmet alımı olarak görev yapan 16 hekimle yeni sözleşme yapılmadığını doğruladı.

“Sıkıntı yok”

banner134

Sucuoğlu, bu 16 hekimin büyük bir bölümünün şu anda devlet hastanelerinde gönüllü hizmet vermesi nedeniyle hekim sıkıntısı yaşanmadığını söyledi ve şu şekilde konuştu:

“Devlet hastanelerinde hizmet alımı olarak görev yapan bu hekimlerin ödenmesinde sıkıntı yaşanıyordu. Maliye Bakanlığı bize böyle bir bütçe olmadığını söyledi. Bizde sözleşmeleri yenilemedik. Hekimlerin büyük bir bölümü şu anda devlet hastanelerinde gönüllü hizmet veriyor. Hatırladığım kadarıyla bir tanesi hariç gönüllü hizmet veriyorlar.”

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 10:54
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104