“Doktorum” dedi, hastanın dişlerini söktü

banner37

Güzelyurt’ta doktorluk diploması olmadığı halde kendini diş doktoru olarak gösteren İ.D.Ç., şikayet üzerine tutuklanırken, yaklaşık 2 yıldır da ülkede kaçak kaldığı belirlendi

“Doktorum” dedi, hastanın dişlerini söktü
banner99

Güren TİLKİ

MESLEĞİ SAHTE, KENDİSİ KAÇAK… Güzelyurt’taki evinde 2019 yılında dişlerini söküp, yerine takma diş taktığı bir hastanın şikayeti üzerine önceki gün tutuklanan İ.D.Ç.’yi dün mahkemeye çıkaran polis, zanlının diş muayenesi yapabilmesi için herhangi bir izninin ya da doktor olduğuna dair bir belge ile üniversite diplomasının olmadığını belirtti. Muhtemel başka şikayetçilerin de olabileceğini ifade eden polis ayrıca zanlının 10 Kasım 2019 tarihinden beri ülkede izinsiz ikamet ettiğini açıkladı.

Güzelyurt’ta doktorluk diploması olmadığı halde kendisini diş doktoru olarak gösterip, hastaları muayene eden İ.D.Ç., isimli kişi şikayet üzerine tutuklandı. Polis, suçunu kabul eden zanlının ayrıca 10 Kasım 2019 tarihinden beri ülkede izinsiz ikamet ettiğinin belirlendiğini açıkladı.

Yaklaşık iki yıl önce dişlerini söküp, yerine takma diş taktığı bir hastanın şikayeti üzerine önceki gün tutuklanan İ.D.Ç.’nin başka hastaları da muayene etmiş olabileceğini düşünen polis, zanlıyı dün mahkemeye çıkardı ve aleyhine 1 günlük tutukluluk emri aldı.

banner134

Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Güzelyurt Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Orçun Karahüseyin yeminli şahadet verdi.

Mahkemede olguları aktaran Karahüseyin, zanlı İ.D.Ç.’nin “Tabip olmadığı halde tabiplik yapmak” ve “KKTC’den ikamet izinsiz” suçlarından methalde olduğunu aktardı.

Polis memuru Karahüseyin, zanlının 2019 yılının şubat ve mart aylarında Y.B.’nin dişlerini söküp takma diş taktığı ve ülkede ikamet izinsiz kaldığının tespit edildiğini söyledi.

Meseleyle ilgili olarak Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’nde araştırma yapıldığını belirten Karahüseyin, zanlının adına diş muayenesi yapabilmesiyle ilgili herhangi bir izin ya da doktor olduğuna dair herhangi bir belge ile üniversite diplomasının olmadığının tespit edildiğini belirtti.

Polis memuru Orçun Karahüseyin, konuyla ilgili başka mağdur olan hastaların da olmasının kuvvetle muhtemel olduğunu, konuyla ilgili araştırma yapılması gerektiğini söyleyerek, suçunu kabul eden zanlının ayrıca 10 Kasım 2019 tarihinden beri yani 641 gündür KKTC’de izinsiz ikamet ettiğinin belirlendiğini kaydetti.

Konu ile ilgili başka mağdurların da olmasının kuvvetle muhtemel olduğunun altını çizen Karahüseyin, zanlının soruşturma amaçlı olarak 1 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, meselenin ciddiyetini göz önünde bulundurarak istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88