Dolandırıcılar, cenazeyi gerekçe göstererek para toplamaya çalıştı

banner37

Yunanistan’ın İkaria adasında cesedi bulunan Rum asıllı İngiliz vatandaşı Natalie Christopher için kamuoyunda oluşan hassasiyetten yararlanılmaya çalışıldığı bildirildi

banner87
Dolandırıcılar, cenazeyi gerekçe göstererek para toplamaya çalıştı
banner90
banner99

Yunanistan’ın İkaria adasında kaybolan ve yoğun aramaların ardından cesedine ulaşılan Rum asıllı İngiliz vatandaşı Natalie Christopher (34) için kamuoyunda oluşan hassasiyetten yararlanılmaya çalışıldığı haber verildi.
   Politis ve diğer gazeteler Natalie’nin ölümünden maddi çıkar sağlamak isteyenlerin, cenaze masraflarını gerekçe göstererek kamuoyundan para toplamaya çalıştığını bildirdi.

Gazete, Natalie’nin cenaze masrafları için “sosyal konular için bağış web sayfasında” adıyla sahte bir adres oluşturulduğunu ve şikayet üzerine Elektronik Suçla Mücadele Bürosu tarafından bilgisayar aracılığıyla sahtecilik soruşturması başlatıldığını yazdı.
   Habere göre, Rum Polis Basın Sözcüsü Hristos Andreu, ikamet yerini üçüncü ülke olarak belirten sahte hesap sahibinin, soruşturma başlatıldığını anlayınca söz konusu hesabı sildiğini belirterek bir dolandırıcılık söz konusu olduğundan kamuoyunu dikkatli olmaya çağırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75