banner6

Dolandırıcılıktan yargılanacak

banner37

Cezaevindeki yakınını tutukluluktan ve ihraç edilmekten kurtaracağı vaadiyle T.N.’den 15 bin TL almakla suçlanan V.A. teminatla serbest bırakıldı

Dolandırıcılıktan yargılanacak
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da, kendisini başka bir isimle tanıtarak, T.N.’den cezaevindeki yakınını tutukluluktan ve sınır dışı edilmekten kurtaracağı vaadiyle kandırıp, 15 bin TL aldığı suçlamasıyla tutuklananV.A., teminatla serbest bırakıldı.

Zanlı V.A., dün sabah yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Turgay Ok’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ok, zanlı V.A.’nın 28.06.2021 tarihinde saat 14.00 raddelerinde kendisini Veysel Mirza olarak tanıtarak, T.N.’yi dolandırma kastı ile 15 bin TL karşılığında, tutuklu olarak cezaevinde bulunan A.J.’yi tutukluluktan kurtarabileceği ve ihraç edilmesini engelleyeceğini söyleyerek sahtekarlıkla para temin etmekle methaldar olduğuna vurgu yaptı.

Polis memuru Turgay Ok, meselenin 05.08.2021 tarihinde polisin bilgisine geldiğini ve mesele ile ilgili olarak zanlının 11.08.2021 tarihinde Gönyeli'de tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Ok, zanlının aldığı toplam 15 bin TL’nin 8 bin TL’sinin zanlıya teslim edilmesi esnasında çekilmiş kamera kaydı olduğunu da mahkemeye aktardı.
Mesele ile ilgili tahkikatın tamamlandığınıbelirten Ok, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla,zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88