Dolandırılan para kadar teminat yatırdı

banner37

Cezaevindeki yakınını tutukluluktan ve ihraç edilmekten kurtaracağı vaadiyle T.N.’den 15 bin TL almakla suçlanan V.A.’nın suç ortağı olan S.B. isimli kişi de yakalandı ve teminata bağlandı

Dolandırılan para kadar teminat yatırdı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da, kendisini başka bir isimle tanıtarak, T.N.’den cezaevindeki yakınını tutukluluktan ve sınır dışı edilmekten kurtaracağı vaadiyle kandırıp, 15 bin TL aldığı suçlamasıyla tutuklanan V.A.’nın suç ortağı olarak aranan S.B. isimli kişi de yakalandı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı. Mahkeme, zanlının diğer şartların yanında 15 bin TL nakdi teminat yatırmasına karar verdi

banner134

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Turgay Ok’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ok, zanlı V.A.’nın, S.B. ile birlikte 28.06.2021 tarihinde saat 14.00 raddelerinde kendisini Veysel Mirza olarak tanıtarak, T.N.’yi dolandırma kastı ile 15 bin TL karşılığında, tutuklu olarak cezaevinde bulunan A.J.’yi tutukluluktan kurtarabileceği ve ihraç edilmesini engelleyeceğini söyleyerek sahtekarlıkla para temin etmekle methaldar olduğuna vurgu yaptı.

Polis memuru Turgay Ok, meselenin 05.08.2021 tarihinde polisin bilgisine geldiğini ve mesele ile ilgili olarak zanlının 18.08.2021 tarihinde Gönyeli'de tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.
Konuyla ilgili tahkikatın tamamlandığını belirten Ok, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 15 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88