banner6

“Dolarları İran’dan aldım, sahte olduğunu bilmiyordum”

banner37

İran’dan ülkemize öğrenci statüsünde gelen zanlı W.A., sahte 50 ABD Doları’yla market ödemesi yaparak, tedavüle sürdüğü gerekçesiyle tutuklandı. Zanlının tasarrufunda 2 adet daha sahte para bulundu

“Dolarları İran’dan aldım, sahte olduğunu bilmiyordum”
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
İran’dan ülkemize öğrenci statüsünde gelen zanlı W.A., sahte 50 ABD Doları’nı tedavüle sürdüğü gerekçesiyle tutuklandı.
Tasarrufunda iki adet daha sahte 50 ABD Doları bulunan zanlı W.A., dolarları İran’dan aldığını ve sahte olduğunu bilmediğini polise beyan etti.
“Sahte Para Banknot Tasarrufu, Sahte Parayı Tedavüle Sürme, Sahte Davranışla Kredi Temini” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Jale Dizdarlı’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Dilhan Çavuş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

banner134

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, 18.09.2021 tarihinde saat 11.30 raddelerinde Lefkoşa'da sakin zanlının eve çağırmış olduğu market malzemelerine ödeme yapmak için tasarrufunda bulundurduğu sahte olan MB 29155341 A seri numaralı 50 dolar parayı Lefkoşa' da sakin Muhammed Kürşat Gök'e verip tedavüle sürüp, sahtekarlıkla mal temin ettiğine vurgu yaptı.
Sevinç, zanlının üzerinde yapılan aramada iki adet sahte 50 dolar banknot bulunup bahse konu paraların emare alındığını kaydetti. Sevinç, zanlının 18.09.2021 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği Lefkoşa' da tespit edilerek tutuklandığını anlattı.
Tahkikatın yeni başladığını, incelenmesi gereken kamera görüntüleri, alınması gereken ifadelerin ayrıca zanlının KKTC'ye gelişi ve öğrenci statüsünün araştırılması gerektiğini belirten Sevinç, konu sahte paraların temini ile ilgili araştırma yapılması gerektiğine vurgu yaptı.
Sevinç, zanlının tahkikata ve alınması gereken ifadelere etki etme olasılığı bulunduğundan tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Jale Dizdarlı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104